BtcTurk, Erişim Sorunu Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Benzer Haberler

Türkiye’nin en büyük kripto para borsaları arasında yer alan BtcTurk, 23 Ocak Pazar akşam saatlerinden itibaren erişim sorunlarıyla karşılaşmaya başladı. Kullanıcılar, borsanın internet sitesine ve mobil uygulamasına girmek istediğinde “Erişim Kesintisi” sayfası ile karşılaştı. Pazar günü akşam saatlerinde başlayan kesintiler, Pazartesi günü sabah saatlerinde de devam etti. Yazım sırasında da devam eden kesintilerle ilgili olarak borsadan peş peşe açıklamalar geldi. Borsa, yaptığı açıklamalar ile kullanıcıları bilgilendirirken, yerli yatırımcılar arasında çeşitli konularda endişeler de başladı. Birçok kullanıcı, özellikle de hack saldırısı ihtimaline karşı endişelendi. Peki BtcTurk’te neler oluyor?

BtcTurk Borsasında Erişim Sorunu

Türkiye’nin ilk ve dünyanın da dördüncü kripto para borsası olan BtcTurk, 23 Ocak Pazar akşam saatlerinde erişim sorunlarıyla karşılaştı. Borsanın kullanıcıları, akşam saatlerinden itibaren borsanın web sitesine ve mobil uygulamasına erişim sağlayamadı. Bunun üzerine konu sosyal medyaya da taşındı ve birçok kullanıcı endişelerini dile getirdi. Daha önce Türkiye’de Thodex vurgunu örneğinin görülmüş olması, yakın zamanda dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Crypto.com borsasının bir hack saldırısına uğramış olması, kullanıcıların endişelerini tetikleyen etkenler oldu.

BtcTurk, Sorunun Microsoft Azure Kaynaklı Olduğunu Duyurdu

Kullanıcıların endişelenmesi üzerine borsadan da açıklamalar gecikmedi. BtcTurk hem resmi web sitesi üzerinden hem de resmi Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Borsa tarafından yapılan açıklamada “Değerli kullanıcılarımız, Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Borsadan Peş Peşe Açıklamalar Geldi

BtcTurk, yaptığı açıklamanın ardından sabah saatlerinde bir yeni açıklamada daha bulundu. Borsa bu açıklamasında ise “Değerli kullanıcılarımız, teknik ekibimiz BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintilerinin birkaç saat içinde sona ereceğini öngörmektedir. Kullanıcımız hesaplarına öncelikle geçici olarak ‘Emir İptal’ modunda ulaşabilecek ve tüm varlıklarını görüntüleyebileceklerdir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadeleri yer aldı. Her ne kadar kullanıcılar kesinti nedeniyle endişelenmiş olsa da borsanın daha önce hiç hack saldırısına uğramamış olması ve sorunun sadece teknik bir aksaklıktan kaynaklanıyor olması, birçok kullanıcıyı da rahatlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem