BTC’de Rekor Sonrası Gelen Geri Çekilme Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 9 Kasım Salı günü 63 bin dolar seviyesinden başlattığı yükseliş hareketi ile 68 bin 493 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu da yeniledi. Bitcoin’in 70 bin dolar seviyesine yaklaşarak kırdığı bu rekor ile birlikte altcoin piyasasında da benzer değer atışları görüldü. Ardından Bitcoin’in rekor sonrası fiyat düzeltmesi gerçekleştirmesiyle birlikte yine altcoinlerde, genel tabloda benzer fiyat hareketlilikleri görüldü. Bu yükselişlerde 5 bin dolar sınırına yaklaşan Ethereum (ETH) da bir geri çekilme yaşayınca, piyasa değeri ile ilk 10’da yer alan kripto paraların neredeyse tamamında yeni günde değer kayıpları kaydedildi.

Bitcoin ve Ethereum (ETH) Yeni Rekorlar Belirledi

Bitcoin, günlerdir 60 bin dolar seviyesinin üzerinde hareket ederek bu bölgeyi güçlü bir destek noktasına çevirdiğini gösterdi. Bu bölge üzerinde hareket eden Bitcoin, Salı günü başlattığı yükselişle 68 bin 493 dolar seviyesine ulaştı ve yeni ATH belirledi. Bitcoin ile birlikte paralel şekilde değer artışı yaşayan Ethereum da 4 bin 837 dolar seviyesine kadar yükseldi ve 5 bin dolar seviyesine merdiven dayadı. Ancak Bitcoin’de, rekor sonrası gelen geri çekilme Ethereum ile birlikte önde gelen altcoinlerde de geri çekilmelerin yaşanmasına yol açtı.

Altcoin Piyasasında Geri Çekilmeler

Piyasanın en büyük 2 kripto para biriminin önce yükselip ATH belirlemesi ve ardından geri çekilmeler yaşamasıyla birlikte altcoin piyasasında görülen geri çekilmelerde son 24 saatte en ciddi değer kaybını %6,18 ile Dogecoin (DOGE) yaşadı. Bu alanda DOGE’u %4,58 ile Polkadot (DOT), %3,35 ile Solana (SOL), %2,71 ile Binance Coin (BNB) ve %2,65 ile Ripple (XRP) takip etti. Piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında bu süreçte değer artışı yaşayan tek coin ise Cardano (ADA) oldu. ADA son 24 saatte yaklaşık %3’lük değer artışı yaşayarak 2,20 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem