BTC, Yeni Günde Sahneyi Altcoinlere Bıraktı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, 4. çeyrekte Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) üst üste kırdığı rekorlar ile ciddi değer kazançları yaşadı. Ekim ayında gözlenen pozitif tablo, Kasım ayı başlarında da pozitif seyretti ancak daha sonra BTC ve ETH öncülüğünde piyasalar, Kasım ayında düşüş eğilimine geçti. Piyasaların Kasım ayında yaşadığı bu değer kayıpları zaman zaman kısa süreli olarak yerini değer artışlarına bıraktı ancak piyasalarda yaklaşık iki haftadır düşüş eğiliminin olduğu görülüyor. Yeni haftaya 60 bin dolar sınırında başlayan BTC’nin 55 bin dolara gerilemesi ve ardından konsolide olması ile birlikte son 24 saatlik süreçte altcoinler piyasasında yükseliş sinyalleri kendisini göstermeye başladı.

Bitcoin Kritik Destekleri Kaybetti, Konsolide Oldu

Bitcoin’in Kasım ayında sergilediği fiyat performansı, Ekim ayında ATH ile sonuçlanan fiyat performanslarının oldukça gerisinde kaldı. Her ne kadar Kasım ayı başlarında BTC yukarı yönlü ciddi hareketlilikler göstermiş olsa da bu değer artışlarını koruyamadı ve değer kazançlarının bir kısmını sildi. İlk olarak 66 bin dolar, ardından 63 bin dolar, 60 bin dolar ve 57 bin dolar seviyelerindeki desteklerini kaybeden BTC, 55 bin dolara kadar geriledi. Ardından gelen konsolidasyon süreci ile 55 bin dolar ve 60 bin dolar seviyeleri arasında hareket eden BTC, yeni güne de 56 bin 500 dolar civarında başlangıç yaptı.

ETH, Altcoinlerde Yükselişi Tetikledi

Bitcoin’in 55 bin dolar ile 60 bin dolar seviyelerini perde fiyat haline getirdiği süreçte Etheruem (ETH), daha iyi bir fiyat performansı sergiledi. Son 24 saatlik süreçte ETH, yaklaşık %3 oranında değer kazancı ile 4 bin 270 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Kritik seviyelerdeki destek noktalarını koruyan ETH, önde gelen altcoinler genelinde de yükselişleri tetikledi. Bu süreçte Binance Coin (BNB) %3,4 oranında ve Polkadot (DOT) da %1,3 oranında değer artışları yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem