BTC ve ETH Yeni Haftaya Düşüşle Başladı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları geçtiğimiz haftayı değer kayıpları ile geçirdi. Bir önceki hafta Bitcoin’in (BTC) 69 bin dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırmasından sonra gelen düşüşlerden lider altcoin Ethereum (ETH) da payını aldı ve piyasalarda geçtiğimiz hafta kızıl tablolar kendisini gösterdi. Bu süreçte Bitcoin, 55 bin dolar bandına kadar geriledi ve Ethereum da 4 bin dolar bandının altına sarktı. Düşüşlerle birlikte geçen haftanın ardından hafta sonunda hafif toparlanmalar görüldü ancak kripto para piyasalarında yeni hafta da değer kayıpları ile başladı. Bitcoin’in 57 bin dolar bandında giriş yaptığı yeni haftaya Ethereum da yeniden kaybettiği değerlerle birlikte 4 bin 100 dolar seviyelerinden giriş yaptı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, 55 bin dolar seviyesini gördüğü haftada gelen fiyat hareketlilikleri sonrasında haftayı 58 bin dolar seviyesinde kapatmıştı. Geçtiğimiz hafta sırasıyla 63 bin dolar, 60 bin dolar ve 58 bin dolar seviyelerindeki desteklerini kaybeden BTC, kısa süre sonra 55 bin dolar seviyelerinde işlem görmeye başlamış ve ardından toparlanarak 60 bin dolar seviyelerine yükselmişti. Ancak 21 Kasım Pazar akşamı geç saatlerde gelen kayıpların ardından BTC, yeni haftaya 57 bin 300 dolar seviyesinden giriş yaptı. Bitcoin yazım sırasında 57 bin 472 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’e paralel hareketler sergileyen Ethereum da benzer değer kayıpları yaşadı. Geçtiğimiz hafta 4 bin dolar bandını kaybettikten sonra gelen toparlanmalarda 4 bin 300 dolar seviyesine kadar yükselen ETH, daha sonra gelen değer kayıpları ile 4 bin 170 dolar seviyesine kadar geriledi. Yeni haftaya düşüşle başlayan ETH, buna rağmen 4 bin dolar seviyesindeki desteği korumayı başardı. Yazım sırasında ETH 4 bin 189 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem