BTC ve ETH Yeni Güne Düşüşlerle Girdi

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları bir süredir dalgalı ve düşüş eğiliminde hareket ediyordu. 10 Kasım tarihinde Bitcoin (BTC) 69 bin dolar seviyesinin biraz üzerinde ve Ethereum (ETH) da aynı tarihte 4 bin 800 dolar seviyesinin üzerinde tüm zamanların rekorunu belirlemişti. Gelen bu rekorların ardından geri çekilmeler yaşamaya başlayan en büyük 2 kripto para birimi ile birlikte genel olarak kripto para piyasaları da bir çekilme yaşadı. Süregelen bu geri çekilmelerin ardından BTC 4 Aralık tarihinde 42 bin dolar seviyesini gördü ve hızla 47 bin dolar seviyesine kadar toparlandı. Ancak bu süreçte devam eden düşüş eğilimi henüz tam anlamıyla sonlanmadı. ABD Merkez Bankası’nı (Fed) faiz kararı ile bir süre toparlanan BTC ve ETH, yeni güne de düşüşlerle başladı.

Bitcoin’de Son Durum

Fed’in politika faizini 0 ile 0,25 aralığında tuttuğunu açıklaması ile birlikte Bitcoin, 46 bin dolar seviyesinden dakikalar içinde 49 bin dolar seviyesine kadar yükselmişti. Yükseliş eğilimine girdiğinin izlenimini veren BTC, daha sonra 50 bin dolar seviyesindeki kritik direnci kıramadı ve yeniden geri çekilme yaşadı. BTC, bu geri çekilme ile birlikte yeni güne düşüşle başladı ve bu durum Ethereum’a da benzer şekilde yansıdı. Yazım sırasında BTC 47 bin 001 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’da Son Durum

Bitcoin ile birlikte yukarı yönlü hareketlenen Ethereum, yeni günde yine BTC’ye paralel şekilde hareket etti ve düşüş yaşadı. Gelen yükselişler ile birlikte tekrar 4 bin dolar desteğini kazanan ve 4 in 200 dolar seviyesine doğru yaklaşmaya başlayan Etheruem, bu düşüşler sonrasında bir kez daha 4 bin dolar seviyesindeki desteği kaybetti. Yeni güne düşüş eğiliminde giriş yapan ETH, yazım sırasında 3 bin 878 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem