BTC ve ETH Kritik Destekleri Korumaya Çalışıyor

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları genel itibariyle durgun ve düşüş eğiliminde geçen Kasım ayının ardından Aralık ayına da benzer bir seyirde giriş yaptı. Bununla birlikte Aralık ayı başlarında piyasalarda sert değer kayıpları yaşandı ve bu kayıplar 4 Aralık tarihinde, bu süreçteki en derin noktalarına ulaştı. Bitcoin (BTC) bu tarihte 42 bin dolar seviyesine kadar geriledi ve ardından 47 bin dolar bölgesine dönüş yaptı. Ancak bu toparlanma tam anlamıyla yeterli olmadı ve düşüş eğilimi devam etti. Yeni haftada ise toparlanmalar biraz daha hızlandı ve BTC 51 bin dolar seviyesinin üzerine dokundu. Bitcoin’in 50 bin dolar direncini aşması, altcoin piyasasında da benzer değer artışlarını tetikledi.

Bitcoin’de Son Durum

Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesini görmesi, piyasada korku ve endişeleri de arttırmıştı. Ancak bu bölgede Bitcoin’in yoğun satın alma baskısı ile karşılaşması, fiyatın 47 bin dolar bölgesine tırmanmasını sağlamıştı. Ardından gelen yükselişler ile BTC 51 bin dolar üzerine de çıktı ve 52 bin dolar seviyesi için fiyat mücadelesi vermeye başladı. Ancak BTC bu noktada 51 bin 900 dolar seviyesine kadar çıkmış olsa da hafif bir düzeltme ile geri dönüş yaşadı. Buna rağmen Bitcoin’in 50 bin dolar seviyesini koruması ise altcoin piyasasına da yansıdı. Yazım sırasında Bitcoin 50 bin 435 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’da Son Durum

Bitcoin’e paralel hareket eden Ethereum (ETH) da gelen sert geri çekilmeler sonrasında 3 bin 900 dolar bandından toparlanarak 4 bin 200 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ardından gelen yükselişlerde 4 bin 400 dolar bandını da aşan Ethereum, daha sonra gelen hafif geri çekilmelerde yeniden 4 bin 200 dolar bandına geriledi. Bu bölgedeki yerini koruma mücadelesi veren Ethereum, yazım sırasında 4 bin 355 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem