BTC ve ETH Konsolidasyon Evresinde

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde Ekim ayı genelinde ve Kasım ayı başlarında değer artışları ile hareket etti. Kasım ayının başlarında Bitcoin’in 69 bin dolar seviyesinde tüm zamanların fiyat rekorunu kırmasından sonra gelen fiyat düzeltmeleri ayın sonlarına doğru daha fazla derinleşmeye başladı ve Kasım ayı kapanışında Bitcoin, 53 bin dolar seviyelerine çekildi. Aralık ayında devam eden bu düşüşler, 4 Aralık tarihinde aşağı yönlü sert bir dalgalanmaya dönüştü ve piyasalara BTC öncülüğünde kızıla boyandı. Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesine kadar gerilediği bu süreçte neredeyse tüm altcoinler de ciddi değer kayıpları yaşadı. Yeni hafta açılışında BTC konsolidasyon evresinde seyrediyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin 4 Aralık tarihinde gelen değer kayıplarında önce 53 bin dolar seviyesindeki desteği, ardından da 50 bin dolar seviyesindeki desteği kaybetti ve aşağı yönlü bir kırılma yaşadı. Gelen bu değer kayıpları sonrası 42 bin dolar seviyesine gerileyen BTC, bu bölgede gelen satın alma baskısı ile hızla 47 bin dolar bölgesine geri yükseldi. Ancak BTC, 50 bin dolar bandını aşamadı ve 49 bin dolar seviyesinin hemen altında konsolide olmaya başladı. Yazım sırasında Bitcoin 48 bin 661 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’in sert değer kayıpları sonrası toparlanmaları ile birlikte benzer fiyat hareketleri ortaya koyan Ethereum (ETH) da gelen bu geri çekilmelerde 4 bin dolar seviyesindeki desteğini kaybetmişti. Gelen bu geri çekilmeler sonrası toparlanma yaşayan Ethereum, yeni hafta açılışında 4 bin dolar desteğini geri kazandı. Hafta sonunda 3 bin 800 dolar bandına kadar gerileyen ETH, yeni haftada 4 bin 200 dolar bölgesine yakın hareketlerini sürdürüyor. Yazım sırasında ETH 4 bin 84 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem