BTC ve ETH Gerileyince Altcoinler de Sert Değer Kaybetti

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Ekim ve Kasım aylarında çok ciddi kazanımlar elde ederek 3 kez tüm zamanların rekor fiyatını güncelledi. Ekim ayına 43 bin dolar seviyesinde giriş yaptıktan sonra BTC, 20 Ekim tarihinde 66 bin 967 dolar seviyesinde fiyat rekoru kırdı. Ardından 9 ve 10 Kasım tarihlerinde rekor tazeleyen BTC, 69 bin dolar seviyesini de görerek son ATH seviyesini belirledi. Gelen rekor sonrasında Evergrande şirketinin iflas haberi ile gerileyen BTC, dengelenerek başladığı yeni haftada sert düşüşler yaşadı ve haftanın 2. gününe girerken 60 bin dolar bandını gördü. BTC’deki değer kayıpları altcoin piyasasında da düşüşler ile kendisini gösterdi.

Bitcoin 6 Kasım’dan Bu Yana En Düşük Seviyesini Gördü

Kasım ayında ciddi kazançlar elde eden Bitcoin, şimdilerde yeşil bölgede kalma mücadelesi veriyor. Son 24 saatte %8 oranında değer kaybederek 60 bin 350 dolar seviyesini gören Bitcoin, yazım sırasında 60 bin 820 dolar seviyesinde işlem görüyor. 15 Kasım’ı 16 Kasım’a bağlayan gece gelen düşüşlerde BTC, yaklaşık 4 saatte %5 oranında değer kaybı yaşadı ve 6 Kasım tarihinden bu yana en düşük fiyat seviyesini gördü.

Yüzde 10’dan Fazla Değer Kaybı Yaşayan Altcoinler

Bitcoin’deki değer kayıpları ile birlikte gerileme yaşayan lider altcoin Ethereum (ETH) da aynı süreçte 4 bin 250 dolar seviyesine kadar geriledi. Piyasa değeri bakımından en büyük 2 kripto para birimi de rekor fiyatlarından yaklaşık %10 aşağıda işlem görüyor ve bu durum, altcoinler piyasasında da benzer düşüşlerin görülmesine neden oldu. BTC ve ETH’de gelen sert düşüşler sonrasında Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) de sert düşüşler yaşayarak değer kayıplarını %10 bölgesinde kaydetti. Öte yandan RUNE, CHZ, SAND, MANA, NEAR, AR, SPELL, FTM ve STARL gibi altcoinler de %10’dan fazla değer kaybı yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem