BTC Tutunamadı, Yeni Güne Düşüşle Başladı

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 10 Kasım tarihinde 69 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Söz konusu dönemde ABD’deki enflasyon, son 31 yılın en yüksek seviyesi olan %6,2 olarak açıklanmıştı. Enflasyon endişesi ile birlikte, piyasaların da halihazırda yükseliş eğiliminde olması Bitcoin’in rekor seviyelere ulaşmasını sağladı. Ancak bu aşamadan sonra Bitcoin bir düşüş eğilimine girdi ve geçen süreçte değer kayıpları ile karşılaştı. Gelen değer kayıpları ile bir süreliğine 42 bin dolar bandını gören BTC, daha sonra dalgalı hareketler ortaya koydu ve 52 bin dolar bölgesine kadar uzandı. Ancak yeni günde gelen düşüşler ile birlikte Bitcoin, yeniden 46 bin dolar bandına kadar geriledi.

Bitcoin Yeniden Kritik Bölgede

Bitcoin, 21 Aralık tarihinde gelen toparlanmalar ile birlikte sıkıştığı 45 bin dolar ile 48 bin dolar fiyat aralığından çıktı ve 49 bin dolar bandını da aşarak 50 bin dolar bölgesini test etmeye başladı. Ardından zaman zaman düşüşlerle de karşılaşsa Bitcoin bu bölgede mücadelesini sürdürdü ve 28 Aralık tarihinde gelen toparlanmalar ile birlikte 52 bin dolar bandını test etmeye başladı. Analistler bu aşamadan sonra hedefin tekrar 55 bin dolar bölgesini olabileceğini söylüyordu ancak BTC yeniden düşüş yaşadı ve 30 Aralık Perşembe açılışında bir kez daha 46 bin dolar bandına döndü.

Altcoinlerde Son Durum

Bitcoin’de görülen geri çekilme, altcoin piyasasında da kendisini gösterdi. Lider altcoin Ethereum bu düşüşlerde 3 bin 670 dolar bandına kadar geriledi. Piyasa değeri ile ilk 10’da yer alan altcoinlerde de genel bir düşüş hareketliliği yaşandı. Son 24 saatlik süreçte %3,88 oranda düşüş yaşayan Binance Coin (BNB) 516 dolar bölgesine kadar geriledi. Öte yandan Solana (SOL) da 24 saatte gelen %3,53’lük düşüş ile 170 dolar bandına düştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem