BTC Testi Geçemedi, Sıradaki Kritik Seviye Ne?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Kasım ayı itibariyle ATH sonrası düşüş evresine geçti ve 69 bin dolar seviyesinden başlayan bu düşüşlerde BTC, 33 bin 200 dolar seviyesine kadar geriledi. Daha sonra toparlanan Bitcoin, yine de bir süredir 40 bin dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Toparlanmalar sonrası geçtiğimiz hafta 39 bin dolar seviyesini zorlayan ancak burada reddedilen BTC, 40 bin dolar seviyesindeki direnci de test edemedi. Piyasaların popüler analisti Aayush Jindal, teknik analizinde Bitcoin’in 36 bin dolardaki destek noktasına düşebileceğini belirtti.

Bitcoin Grafiğinde Son Durum

BTC 40 bin dolardaki desteğe doğru ivmelenmiş olsa da 39 bin 250 dolar seviyesinin üzerinde hızlanamadı ve 39 bin 290 dolar bölgesine dokunabildi. Ardından Bitcoin düşüşe geçerek 38 bin dolar destek seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında net bir hareket ortaya koydu. Öte yandan BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde de 37 bin 500 dolar seviyesine yakın destek ile büyük bir yükseliş trendi çizgisinin hemen altında bir kırılma yaşandı.

Analist, Olası Yükseliş İçin Senaryoyu Açıkladı

Bitcoin bu süreçte, 36 bin 665 dolar seviyesindeki dipten 39 bin 290 dolarlık yerel zirveye kadar olan kilit hareketinde %76,4 Fib geri çekilme seviyesinin altında kaldı. NewBTC analistlerinden Aayush Jindal’a göre ilk direnç bu aşamadan sonra 37 bin 200 dolar seviyesine yakın bir bölgede oluştu. Öte yandan analist, ilk büyük direncin ise 37 bin 500 dolar bölgesine yakın olduğunu dile getirdi. Ana büyük engel ise analiste göre şu anda 38 bin dolar bölgesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınlarında oluşuyor. Jindal, 38 bin dolar direncinin üzerindeki olası net bir kırılmanın, yeni bir artışı başlatabileceğini ifade ediyor. Yazım sırasında BTC 37 bin 022 dolar seviyesinde işlem görüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem