BTC Tekrar Yükseldi, Altcoinler De Yukarı Yöneldi

Benzer Haberler

Ağustos ayının son işlem haftasına girilirken kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) öncülüğünde yukarı yönlü ciddi hareketlilikler görüldü. Zira BTC, hafta açılışını 50 bin dolar üzerinde yapmıştı. Dev ödeme platformu PayPal’ın, ABD’den sonra İngiltere’de de kripto para hizmeti vereceğini açıklamasıyla birlikte gelen yükseliş, haliyle altcoin piyasasında da kendisini göstermişti. Ancak hafta içinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak kripto para piyasalarında düşüşler görüldü. Neredeyse hafta boyunca BTC ve altcoin piyasasında dalgalanmalar yaşandı ve işlem haftasının kapanışında piyasa genel görünümünde düşüş eğilimindeydi. Ancak hafta sonu, genel anlamda kripto paralar için pozitif başladı. Neredeyse tüm kripto para birimlerinin hafta sonunda ibreyi yukarı çevirdiği görülüyor.

BTC’deki Yükseliş ETH’ye de Yansıdı

Hafta sonunda neredeyse tüm kriptoların yönünü yukarı çevirmesinde, BTC’nin tekrar 49 bin dolar üzerini test etmeye başlaması en önemli etkenlerden biri oldu. Bu yükselişlerde Ethereum (ETH) da kendisini gösterdi ve bir kez daha 3 bin 200 dolar bandının üzerine çıkmayı başardı. Son 24 saatte %4’ten fazla değer artışı yaşayan ETH, bu yükselişler gelmeden önce 3 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu gerileme göz önünde bulundurulduğunda ETH’nin oldukça başarılı bir performans sergilediği görülüyor.

Ethereum Direnç ve Destek Noktaları

Analistler, ETH için ilk ciddi direncin 3 bin 355 dolar seviyesinde olduğunu ifade ediyor ve analistler, ETH’nin bu seviyeyi görmesi için 3 bin 200 dolardaki desteği kaybetmemesi gerektiğini ifade ediyor. Bir diğer yandan analislter, 3 bin 370 ve 3 bin 500 dolar seviyelerinin de ETH için güçlü dirençler olarak takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Ayrıca analistler, ETH’de 3 bin 122 dolar seviyesinin kaybedilmesi durumunda yeniden 3 bin dolarlık seviyenin görülebileceğini dile getiriyor.

Ripple (XRP) ve Cardano (ADA)

Ethereum’un hareketliliği ile hareketlenen altcoin piyasasında Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) da sergiledikleri yukarı yönlü hareketlerle dikkatleri çekti. XRP son 24 saatte %7’den fazla değer artışı yaşadı ve analistler XRP için ilk kritik direncin 1,20 dolar seviyesinde olduğunu ifade ediyor. Öte yandan ADA ise son 24 saatlik süreçte %10’dan fazla değer artışı yaşadı ve analistler ADA için de 2,9 dolar seviyesinin bir direnç oluşturabileceğini, bu direncin kırılması halinde ADA’nın bu kez 3 dolar seviyesine kadar tırmanabileceğini ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem