BTC Sert Geriledi, ETH Düşüşlere Eşlik Etti

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Kasım ayı başlarından itibaren başlattığı değer kayıplarında kritik fiyat bölgelerine gerilemişti. Gelen düşüşler sonrasında 69 bin dolar seviyesinin ardından 42 bin dolar bölgesine kadar gerileyen Bitcoin, bu süreçte daha sonra 50 bin dolar seviyesini aşma mücadeleleri vermeye başlamıştı. Birkaç kez bu girişimlerinde başarılı olan Bitcoin, 50 bin dolar üzerinde uzun soluklu kalamadı ve bu süreçte daha çok 47 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı. Bitcoin’in düşüş eğiliminde seyrettiği süreçte Ethereum (ETH) ve diğer altcoinler de genel tabloda düşüş eğiliminde kaldı. 5 Ocak akşamında başlayan düşüşler sonrasında Bitcoin, bir kez daha 42 bin dolar bandını test etti.

Bitcoin’de Sert Değer Kayıpları

Bitcoin yeni güne 43 bin dolar seviyesinde giriş yaptı. 5 Ocak akşam saatlerinde ABD Merkez Bankası (Fed) tutanaklarını yayınladı ve bununla birlikte BTC’de hızlı düşüşler başladı. Daha önceki dönemlerde Fed’in aşırı ölçülerde para basması, Bitcoin’in sert değer artışları yaşamasını sağlamıştı. Ancak Fed tutanaklarında, artık daha fazla dolar pompalanmayacağının sinyallerini verdi ve bu durum Bitcoin’de düşüşleri hızlandırdı. Bitcoin fiyatında görülen düşüşler, hızlı bir şekilde Ethereum fiyatına ve genel olarak altcoin piyasasına da yansıdı. Yazım sırasında Bitcoin 43 bin 175 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum Düşüşlerini Hızlandırdı

Bitcoin fiyatında görülen ani ve sert değer kayıpları, aynı süreçte Ethereum fiyatına da yansıdı. Yeni gün başlangıcında Ethereum 3 bin 750 dolar seviyesindeki yukarı yönlü ataklarında reddedilme ile karşılaştı ve hızlı bir değer kaybıyla 3 bin 500 dolar seviyesinin altına sarktı. Ethereum’un bu kritik bölgeyi kaybetmesi ile birlikte 3 bin 400 dolar seviyesi de görüldü. Analistler, Ethereum için sıradaki en kritik destek bölgesinin 3 bin 200 dolar seviyesi olduğunu ifade ediyor. Yazım sırasında Ethereum 3 bin 437 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem