BTC Karşıtı Peter Schiff, “Hiperenflasyon” Hakkında Konuştu

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarındaki hareketlilik hız kesmeden devam ediyor. Lider Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlilikleri, altcoinler piyasasında da ektisini gösteriyor. Ekim ayında hareketlilikler yaşanacağını önceden dile getiren birçok analist, şu ana kadar geçen süreçte oldukça başarılı oldu. Bu konu üzerinde tahminler gelmeye devam ediyor. Bitcoin’in geçmiş verilerine dayanarak, 2021 yılının son çeyreğinde daha ciddi yükselişler görülebileceğini ifade eden birçok analist bulunuyor. Bitcoin’in geleceği ya da geleneksel ekonomi piyasalarında neler olabileceğine dair bir tahmin de Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’den geldi. Dünya genelinin hiperenflasyona doğru gittiğini dile getiren Jack Dorsey’e yanıt, ünlü BTC karşıtı Peter Schiff’ten geldi.

Jack Dorsey’e, Peter Schiff’ten Yanıt Geldi

Bitcoin destekçisi olduğunu her fırsatta dile getiren ve bu konuda çalışma ve planlama adımları atmış olan Jack Dorsey, yakın bir zamanda Twitter’dan bir paylaşımda bulundu. Dorsey, ABD’nin mevcut ekonomik durumu ve hiperenflasyon ile ilgili fikirlerini dile getirdi ve hiperenflasyonun hem ABD’de hem de dünyanın geri kalanında yaşanacağını ifade etti. Dorsey’in bu paylaşımına karşı Peter Shciff’ten de bir yanıt geldi.

Schiff, Bitcoin’i “Hayali Varlık” Olarak Tanımladı

Peter Schiff, hiperenflasyonun görülmesi durumunda Bitcoin’in durumunun iyi olmayacağını düşündüğünü belirtti. Ünlü BTC karşıtı Schiff’e göre hiperenflasyonun görülmesi durumunda sadece “gerçek varlıklar” hayatta kalmayı başaracak. Buradan yola çıkarak açıklamalarda bulunan Peter Schiff, Bitcoin’i de çocukların hayali arkadaşlarına benzetti. Schiff, Bitcoin ile birlikte “hayali arkadaş” kavramının yetişkinlere uyarlandığını söyledi.

Schiff’ten BTC-Altın Kıyaslaması

Daha önce Peter Schiff birçok kez Bitcoin karşıtı söylemde bulunarak dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Bu alanda daha çok Bitcoin – altın kıyaslamasına giden Schiff, bir kez daha bu konuya da değindi. Schiff, altının birçok endüstride kullanılabileceğini ve Bitcoin’in altını geçemeyeceğini iddia etti. Schiff, daha önce de BTC’nin altını hiçbir zaman geçemeyeceği tahminlerini dile getirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem