BTC İçin Kitlesel Alım Çağırısı Yayılıyor

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayında gelen genel çöküşten sonra ilk ciddi toparlanmalarını Temmuz sonlarına doğru göstermeye başladı. 21 Temmuz tarihinde 40 bin dolar seviyesine doğru hareketlenmeye başladıktan sonra 8 gün üst üste pozitif bölgede kapanış yapmayı başaran BTC, daha sonra bu kritik fiyat seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin’in bu sürece başlamasındaki en büyük etkenlerden biri e-ticaret devi Amazon’un BTC ödemelerini kabul edeceği söylentilerinin yayılması olmuştu. Her ne kadar Amazon daha sonra bu söylentileri yalanlamış olsa da BTC kazandığı desteği bırakmadı ve yükselişlerini sürdü. Verimli geçen Ağustos ayından sonra Eylül ayında BTC üst üste 50 bin doların üzerini test etmeye başladı.

BTC Yeni Günde Nasıl Yükseldi?

Arka arkaya 50 bin dolar üzerini test eden ve bu bölge üzerinde kalmak için fiyat mücadelesi veren BTC, 7 Eylül günü çeşitli gelişmelere bağlı olarak 52 bin 500 doların üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin’in yeni günde sıçrama yapmasının arkasında ise El Salvador’da yürürlüğe giren BTC yasasının etkisi bulunuyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında ülkenin ilk olarak 200 adet BTC satın aldığını ve ülkedeki brokerlerin devamında bunun çok daha fazlasını satın alacağını duyurdu. Bu duyuru, El Salvador’da BTC’nin dolaşıma girecek olması ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un Twitter üzerinden başlatmak istediği akım, BTC’nin yeni gündeki sıçramasının arkasındaki en önemli etkenler olarak gösteriliyor.

Michael Saylor’dan BTC Topluluğuna Çağrı Var

Michael Saylor, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında El Salvador’a açıkça destek verdiğini gösterdi. Ülkede, her vatandaşa 30 dolarlık BTC dağıtılacak olmasından yola çıkan Saylor, başlatmak istediği akımda herkesin aynı anda 30 dolarlık BTC alması için çağrıda bulundu. El Salvador’a destek amaçlı başlatılan kampanyada, herkesin 7 Eylül 19.00’da 30 dolarlık BTC alması çağrıları yapıldı ve bu çağrı yayılmaya devam ediyor.

Herkes Aynı Anda BTC Alabilir Mi?

Herkesin aynı anda BTC satın alması zor olabilir ve borsalar buna karşı hazırlıksız yakalanabilir. Öte yandan 30 dolar küçük bir meblağ gibi görünebilir ancak kitleler halinde bu hamlenin gerçekleştirilmesi, BTC fiyatında ve kripto para piyasalarında daha önce görülmemiş şeylerin yaşanmasını sağlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem