BTC İçin 63 Bin Dolar Seviyesi Neden Önemli?

Benzer Haberler

Son dönemlerde kripto para piyasaları bir kez daha yüksek volatilitenin gölgesinde kaldı. Zira geçtiğimiz hafta lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD Merkez Bankası’nın (Fed), daha önce %2 olarak beklenen enflasyon oranını %6,2 olarak açıklamasıyla birlikte tüm zamanların fiyat rekorunu kırarak 69 bin dolar seviyesine dokunmuştu. Bitcoin’de gelen yeni rekor, piyasalarda sert yükselişleri tetikledi ve altcoin piyasasında da ATH’ler görüldü. Ancak hafta bitmeden BTC, bir kez daha sert fiyat düzeltmesi yaşayarak önce 65 bin dolar desteğini kaybetti, ardından 63 bin dolar seviyesinin altına sarktı. Ancak analistler, henüz bu bölgenin kaybedilmediğini ancak kaybedilirse fiyatın daha büyük bir geri çekilme ile karşılaşabileceğini düşünüyor.

Analistlere Göre BTC Yeni Haftaya Düşüşle Başlayabilir

Bitcoin’in olası 63 bin dolar seviyesindeki desteğini kaybetmesi durumunda neler olabileceğine odaklanıyor. Eylül ayı sonlarındaki günlük yükselilş trendinde Bitcoin bir duraklama olduğunu göstermişti. Analistler, bu duraklamayı düşüş eğilimi olarak yorumlamıştı. Buradan yola çıkan analistler, kısa ve orta vadede BTC için bir sonraki döngünün düzenlenmesi aşamasında 63 bin dolar seviyesinin öneminin daha da arttığını ifade ediyor. Analistler, MACD’nin düşüş eğilimini destekleyen RSI ile birlikte BTC’nin, Kasım ayı ortasında yeni haftaya da düşüşlerle başlayabileceğini öne sürüyor.

Analistlere Göre Sıradaki Önemli Bölge 57-58 Bin Dolar Aralığı

Analistlere göre BTC’nin 63 bin dolar seviyesindeki önemli desteği kaybetmesi durumunda fiyatta yaklaşık %9 oranda bir geri çekilme daha görülebilir. Bu olası durumda analistler, BTC’nin bir sonraki güçlü destek aralığı olan 57 bin dolar ile 58 bin dolar aralığında dengelenebileceğini ifade ediyor. Bu olası senaryoda analistler, boğaların bu bölgede güçlü bir savunma yapmaları gerektiğini belirtiyor. Bu noktada analistler, Temmuz ayında başlayan boğa koşusunda, Eylül ayına gelindiğinde BTC’nin yaklaşık %20 oranda değer kaybı yaşadığını hatırlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X