BTC İçin 100 Bin Dolar Hedefi Artık Hayal Mi?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), genel olarak 2021 yılını değer kazançları ile tamamladı. Zira Bitcoin, 16 Aralık 2020 tarihinde 20 bin dolar barajını kırdıktan sonra 2021 yılına 30 bin dolar seviyesinde giriş yapmıştı ve o dönemde bu fiyat seviyesi, rekor bir seviye olarak kaydedilmişti. Daha sonra yıl genelinde fazlasıyla dalgalı fiyat hareketleri ortaya koyan Bitcoin, Nisan ayında 64 bin dolar seviyesini gördükten sonra Mayıs ayında bir kez daha 30 bin dolar seviyesine indi. Bu gerileme sonrasında uzun bir sürede toparlanan Bitcoin, Kasım ayında 69 bin dolar seviyesini gördükten sonra BTC adına 100 bin dolar beklentileri de artmaya başladı. Ancak BTC daha sonraki süreçte düşüşler yaşadı ve 42 bin dolar bandını gördü. ABD merkezli dev banka Goldman Sachs ise BTC için 100 bin dolar hedefinin mümkün olabileceğini belirtti.

Goldman Sachs’a Göre BTC 100 Bin Dolar Hedefine Ulaşabilir?

Bloomberg haberine göre ABD merkezli ve çok uluslu yatırım bankası olan Goldman Sachs, Bitcoin adına beklentilerini yayınladı. Bitcoin’in 2021 yılının sonlarında düşüş eğiliminde hareket etmesi ve 42 bin dolar seviyesine dokunması, 100 bin dolarlık hedefinden uzaklaşmasına neden olmuştu. Ancak Goldman Sachs, Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşmasının mümkün olabileceğini ifade etti.

Bitcoin, Altının Pazar Payını Alabilecek Mi?

Goldman Sachs tarafından yayınlanan raporda, dijital varlıkların daha geniş ölçülerde benimsenmesi ile birlikte Bitcoin’in altından pazar payı almaya devam edebileceği ifade edildi. Rapora göre değer deposu pazarının şu an %20’lik dilimine sahip olan Bitcoin, altının yatırım yapılabilen piyasa değerinin de 2,6 trilyon dolar olduğunu belirtti. Dev banka ayrıca Bitcoin ağında kullanılan enerjinin, kurumsal benimseme için bir engel olabileceğini ancak buna rağmen Bitcoin’e yönelik talebin azalmayacağını da ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem