BTC Hafif Toparlandı, Altcoinlerde Durum Ne?

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) ve Bitcoin’i takiben lider altcoin Ethereum’da (ETH) gelen rekor fiyatlar sonrası ayaklandı ve birçok altcoin sert değer kazançları ile yatırımcılarını güldürdü. Ancak bu kazançlar yeni haftada yerini değer kayıplarına bıraktı ve lider Bitcoin sert değer kayıpları ile uzun süredir koruduğu 60 bin dolar desteğinin altına sarktı. Bitcoin’in bu bölgede nasıl ve ne yöne hareket edeceği, piyasaların da genel durumunu belirleyecekti ve BTC, 55 bin dolar destek bölgesine kadar geriledi. Bu gerileme, haliyle altcoin piyasasında da sert kayıpları getirdi ve önde gelen birçok kripto para birimi önemli desteklerini kaybetti.

Bitcoin (BTC) Hangi Yöne Gidecek?

Bitcoin’in 55 bin dolar bandına kadar gelmesi, altcoin piyasasını da aşağı yönlü etkiledi. Ancak BTC daha sonra gelen toparlanmalarla hafta sonuna 58 bin dolar üzerinde girmeyi başardı. Analistler, BTC’nin bu bölge üzerinde güçlü kalmayı başarması durumunda yeni haftada fiyatın yeniden 60 bin dolar üzerine çıkabileceğini ifade ediyor. Ancak analistler bu desteğin kaybedilmesi durumunda, 55 bin dolar bölgesinde de olası bir kırılmanın görülmesiyle fiyatın 50 bin dolar bölgesine kadar iğne atabileceğini belirtiyor.

Binance Coin (BNB) Yükseliş Gösterebilecek Mi?

Bitcoin’in fiyat hareketleri ile yön belirleyen Binance Coin (BNB), diğer altcoinlere göre nispeten daha güçlü bir toparlanma gösterdi ve 560 dolar seviyesinin üzerine tutundu. Analistler, BNB fiyatında 602 dolar seviyesinin önemli bir direnç oluşturacağını ifade ediyor. Analistler, BNB’nin 602 dolar bölgesindeki direncin üzerinde gelebilecek olası bir kırılma ile fiyatın 705 dolar bölgesine ulaşmak isteyeceğini dile getiriyor. Bitcoin’in, pozitif giriş yaptığı hafta sonunda sergileyeceği fiyat hareketlerinin, BNB ve diğer altcoin hareketleri üzerinde de etkili olabileceği ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem