BTC, ETH ve XRP Ne Durumda, Yükseliş Devam Eder Mi?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde yeniden rotasını yukarı çevirince kripto para piyasaları da benzer şekilde yukarı yönlü hareketliliklerine başladı. Bitcoin’in, Ekim ayında 50 bin dolar seviyesinden 55 bin dolar seviyesine hızlı yükselişi, altcoinleri de harekete geçirdi. Ardından Bitcoin 55 bin dolar etrafında dengelenince, gözler altcoinlerdeki yükseliş hareketliliğine çevrildi. Zira BTC, bu bölgede bir konsolidasyon yaşamaya başladı ve 55 bin dolar seviyesini destek noktası haline getirmek için mücadele ediyor. Öte yandan altcoinlerde ise yükseliş sinyalleri görülmeye devam ediyor. Analist Denys Serhiichuk da piyasadaki bu hareketliliklerden yola çıkarak Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) analizlerini paylaştı.

Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasası

Hafta arasına girildiğinde piyasalardaki yükseliş sinyalleri, yerini kırmızı grafiklere bıraktı. Ancak buna rağmen haftanın son gününde XRP, %10’a yakın değer artışı yaşadı. Öte yandan Bitcoin ise bu süreçte %0,4 oranında artış gösterdi. Yeni hafta da hafta sonunda gelen yükselişlerin etkisi ile olumlu sinyallerle başladı. Yazım sırasında Bitcoin 56 bin 547 dolar, Ethereum 3 bin 528 dolar ve XRP de 1,159 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Lider altcoin Ethereum da hafta arasında ayıların etkisi altına giren kripto paralardan biri oldu. Bitcoin’deki kısıtlı yükselişi takip edemeyen ETH, haftanın son gününde %1,2 oranında düşüş yaşadı. Gelen düşüşlerde 3 bin 490 dolar seviyesine gerileyen ETH, yeni haftaya da hafif yükselişle ve 3 bin 500 dolar seviyesinin üzerinde giriş yaptı. Analistler, ETH’nin olası bir yukarı yönlü kırılmada 3 bin 700 dolar seviyesine hızla hareket edebileceğini öngörüyor.

Ripple (XRP)

Hafta arasında, günün en çok dikkat çeken altcoini XRP oldu. Zira XRP, Cumartesi-Pazar sürecini kapsayan 24 saatlik süreçte %11 oranında değer artışı yaşadı ve 1,24 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ardından bir geri çekilme yaşayan XRP, bu geri çekilmeye rağmen analistlerin işaret ettiği 1,1 dolar seviyesindeki destek bölgesinin üzerinde kalmayı başardı. Analistler, hafta arasında gelen değer artışları ve kısıtlı değer kayıpları sonrası yeni haftanın pozitif sinyallerle başlamasıyla birlikte, bu haftanın da yükseliş sinyalleriyle geçebileceğini ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem