BTC, ETH ve BNB’de Düşüşler Sonrası Son Durum

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 9 ve 10 Kasım tarihlerinde arka arkaya 2 kez tüm zamanların fiyat rekorunu güncelledi. Gelen bu rekorlarda ilk olarark 67 bin 493 dolar seviyesine ulaşan BTC, daha sonra ABD’den gelen enflasyon verileri ile birlikte 68 bin 990 dolar seviyesine kadar ulaştı. Gelen 2. rekor seviye sonrası BTC için gözler 70 bin dolar basamağına çevrilmişti ancak Çin merkezli emlak devi Evergrande şirketi, iflasını açıklayınca Bitcoin ve beraberinde altcoin fiyatlarında bir geri çekilme yaşandı. Bu geri çekilmede BTC 65 bin dolar seviyesinin altına sarkarken Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) fiyatlarında da fiyat düzeltmeleri görüldü.

Bitcoin (BTC)

Analistler, son 24 saatlik süreçte değer kayıpları yaşayan Bitcoin’in, ayıların kontrolüne tam anlamıyla geçmediğini ve bunun da ilerleyen süreçlerde fiyat adına olumlu sinyaller verdiğini ifade ediyor. Analistlere göre, 65 bin dolar civarında dengelenen BTC bu bölgeyi korumayı başarırsa ilerleyen günlerde, kısa vadede BTC yeniden 70 bin dolar bölgesine doğru ataklar gerçekleştirebilir. Analistler, rekor sonrası gelen sınırlı fiyat düzeltmesinin, Bitcoin adına sağlıklı olabileceğini belirtiyor. Yazım sırasında BTC 64 bin 642 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Evergrande şirketinin iflas haberi ile birlikte gerileme yaşayan BTC’ye paralel şekilde hareket eden Ethereum (ETH) da fiyat rekorunu kırdıktan sonra sınırlı kayıplar yaşadı. Gelen yükselişlerde 5 bin dolar sınırına çok yaklaşan ETH, geri çekilmeler ile 4 bin 461 dolar seviyesine kadar çekildi. Ardından kısa sürede toparlanan ETH, 4 bin 750 dolar civarında dengelendi.

Binance Coin (BNB)

BTC ve ETH, gelen geri çekilmelerde sınırlı kayıplar yaşarken bu durum Binance Coin (BNB) adına daha sert kayıplar olarak kendisini gösterdi. BNB son 24 saatlik süreçte %5’ten fazla değer kaybetti ancak yine de 570 dolar seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı. Analistler, BTC ve ETH’nin olası yukarı yönlü hareketliliğinde BNB’nin de paralel yükselişler sergileyebileceğini ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem