BTC Çakıldı, Altcoinler Sert Değer Kaybetti

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta piyasadaki çeşitli gelişmelere bağlı olarak yükseliş tablosundaki hareketliliğini sürdürmüş ve 69 bin dolar seviyesine dokunarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Bitcoin’in rekor seviyesine yolculuğunda, lider altcoin Ethereum (ETH) da onu takip etmişti. Ancak gelen ATH sonrası BTC fiyat düzeltmesine gitti ve yeni haftada düşüş eğilimine girdi. Pazartesi günü 66 bin dolar seviyesinden düşüş başlatarak 63 bin dolar, 61 bin dolar ve sonrasında 60 bin dolar bölgelerini kaybeden Bitcoin, Cuma günü açılığında 57 bin dolar seviyesindeki desteğini de kaybederek 55 bin dolar bölgesine dokundu. BTC’deki düşüşleri Ethereum da izledi.

BTC Sert Geriledi, Piyasa Ayak Uydurdu

Bitcoin düşüş eğilimine girdiği son haftada kritik destek noktalarını kaybederek piyasadaki genel düşüşlere zemin hazırlamıştı. Ancak daha sonra 58 bin dolar ile 61 bin dolar arasındaki bölgede konsolidasyon yaşamaya başlayan BTC, böylece altcoinlerin de önünü açmıştı. Bu süreçte bazı altcoinler BTC’den ayrık hareket ederek yükseliş eğilimi göstermişti ancak yeni günde 57 bin dolar desteğini de kaybeden BTC’nin 55 bin dolar bölgesine dokunması ile birlikte altcoin piyasasında da düşüşler kendisini gösterdi. Bu düşüşlerde ise yine ilk tepkiyi Ethereum verdi.

Altcoinlerde En Büyük Kayıplar SOL ve SHIB’de

Bitcoin’de gelen düşüşler ile birlikte gerileyen ETH, yeni günde 4 bin 200 dolar seviyesindeki desteğini kaybettikten sonra 4 bin dolar bandında işlem görmeye başladı. Bu bölgede boğaların mücadelesi ile yukarıda kalmaya çalışan ETH, zaman zaman 4 bin dolar seviyesinin de altına sarktı. BTC ve ETH’de gelen düşüşler ile birlikte önde gelen altcoinler arasında son 24 saat içinde en büyük değer kayıplarını da Solana (SOL) ve Shiba Inu (SHIB) yaşadı. Bu süreçte SOL %12 oranında değer kaybederken SHIB de %15 oranında değer kaybı yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem