BTC Bu Mücadeleyi Kaybederse Ne Olur?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde oldukça belirsiz fiyat hareketleri sergiliyor. Kasım ayı başlarında tüm zamanların fiyat rekorunu kıran BTC, Kasım ayı sonlarında gelen sert düşüşlerin ardından 4 Aralık günü bir çöküş yaşadı ve hızla 42 bin dolar seviyesine indi. Ardından hızla toparlanan Bitcoin önce 47 bin dolar üzerinde kaldı ve ardından bu toparlanmaları da hızlandırarak 51 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bu bölge yatırımcıları heyecanlandırırken beklentiler de yukarı yönlü olarak güncellenmeye başladı. Ancak Bitcoin yeni günde tekrar 50 bin dolar bölgesinin altına sarktı ve 50 bin dolardaki kritik seviyeyi reddetmeye başladı. Analistler Bitcoin’de daha azla düşüşün olabileceğini ifade ediyor.

BTC 50 Bin Dolar Seviyesi İçin Mücadele Veriyor

Bitcoin, 50 bin dolar seviyesindeki kritik bölgeyi kazanmak için fiyat mücadelesi vermeye devam ediyor. Ancak analistlere göre Bitcoin fiyatında, 47 bin 300 dolar seviyesinin altında gerçekleşecek net bir kırılma, fiyatın daha sert düşüş yaşamasına neden olabilir. Yazım sırasında Bitcoin 48 bin 117 dolar seviyesinde işlem görüyor ve analistler, bu bölgeden itibaren ilk kritik direncin 49 bin 600 dolar bölgesinde oluştuğunu ifade ediyor. Analistlere göre düşüş ihtimali bulunan Bitcoin’in 50 bin dolar üzerinde net bir kırılma yaşaması durumunda yükselişler de peş peşe gelebilir.

Bitcoin’de Düşüş ve Yükseliş Senaryoları

Analistlere göre Bitcoin 50 bin dolar mücadelesinde güçlü kapanışlar yapamazsa daha derin düşüşler tetiklenebilir. Bu olası durumda analistler, fiyatın 48 bin dolardaki destekten sonra sırasıyla 47 bin 300 ve 46 bin dolar seviyelerine gidebileceğini ifade ediyor. Tam tersi durumda Bitcoin’in 50 bin dolar direncini aşmasıyla birlikte analistlere göre net bir kırılma, sonrasında 52 bin dolar ve 55 bin dolar dirençlerinin kapısını açabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem