BTC 40 Bin Dolar Barajını Aştı, Korkular Azaldı

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde fiyat oynaklığı yaşamaya başladı. Uzun bir süredir düşüş eğiliminde seyreden ve 40 bin dolar seviyesinin altına geriledikten sonra bu bölgede de uzunca bir süre kalan BTC, yeniden yükselişe geçerek toparlanma sinyalleri vermeye başladı. Bitcoin’in yönünü yukarı çevirmesi ile birlikte piyasalarda heyecan da artış göstermeye başladı ancak uzmanlar, BTC’de henüz bir artış ivmesine girildiğinin kesin olmadığını, piyasadaki gelişmelerin takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

BTC Yukarı Yönlü Hareketlendi

Bitcoin son 6 aylık süreçte hiç beklenmedik fiyat seviyelerine dokundu. Kasım’da 69 bin dolar seviyesine ulaşan BTC, Ocak ayında 32 bin 900 dolar seviyesine kadar geriledi. Bir süredir 40 bin dolar seviyesinin altında fiyat mücadelesi veren BTC, dün ise bu seviyenin üzerine çıkmayı başararak 41 bin 400 dolar seviyesi üzerinde kapanış gerçekleştirdi. Son 2 aylık süreçte BTC Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde ciddi ölçülerde korkunun hakim olduğu görülüyordu. Ancak son günlerde BTC’de yukarı yönlü hareketlerin artması, endekste de korkunun azaldığını göstermeye başladı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi Korkunun Azaldığına İşaret Ediyor

Korku ve Açgözlülük Endeki, yaşanan son düşüşlerde 11 seviyesine kadar gerilemişti. Endekste 100’e yaklaştıkça aşırı açgözlülük, 0’a yaklaştıkça da aşırı korku görüldüğü anlaşılıyor. BTC’deki son yükselişler sonrasında endeks, 33 seviyelerine yükseldi. Bu da piyasadaki korkunun bir miktar dağıldığını gösteriyor. Ancak bu endeksin, piyasanın geleceğine ilişkin hiçbir fikir vermediğini de belirtmek gerekiyor.

Olası Yükselişte Takip Edilecek Seviyeler

Geçtiğimiz günlerde 33 bin dolar bandında kadar sarkan BTC, uzun süre konsolidasyon yaşadıktan sonra yönünü yukarı çevirdi ve düşüş trendini de kırdı. Analistler, Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlerine devam etmesi durumunda ilk olarak 42 bin dolar seviyesini geçmeye çalışacağını ve ardından 45 bin dolar seviyesindeki güçlü dirence ulaşmaya çalışacağını ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem