BTC 2022’de Nereye Varır? Dijital Varlık Bankası SEBA Bank CEO’su Açıkladı

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında 69 bin dolar seviyesinde tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra Kasım ayı itibariyle düşüşe geçen Bitcoin, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 5 Ocak tarihinde tutanaklarını yayınlaması ile birlikte düşüşlerini hızlandırdı ve 10 Ocak tarihinde “erken faiz artırım” sinyalleri ile birlikte 40 bin dolar seviyesinin de altına sarktı. Ardından ABD’de açıklanan enflasyon verilerinin son 39 yılın zirvesinde kaydedilmesi ile birlikte Bitcoin de yükselişe geçti ve yeniden 43 bin dolar seviyesinin üzerine tırmandı. Bitcoin’in fiyat hareketleri sonrasında yatırımcılar, uzmanlardan gelen 2022 fiyat tahminlerini araştırmaya koyuldu. 2022 adına Bitcoin fiyat değerlendirmesi bu kez de dev dijital varlık bankası olan SEBA Bank’ın CEO’sundan geldi.

SEBA Bank CEO’su Bitcoin’i Değerlendirdi

Bitcoin’in 2022 yılı genelinde nasıl bir fiyat grafiği ortaya koyacağı ve aşağı ya da yukarı yönlü olarak hangi seviyelere ulaşacağı elbette bilinmiyor. Ancak piyasa yorumcuları ve uzman isimler, Bitcoin’in gidebileceği olası fiyat seviyelerini değerlendirmeye ve analizlerini ortaya koymaya devam ediyor. İsviçre merkezli dijital yatırım bankası olan SEBA Bank’ın CEO’su Guido Buehler, 12 Ocak tarihinde İsviçre’nin St. Moritz şehrindeki Crypto Finance Konferansı’nda Bitcoin’in olası gidişatlarına ilişkin CNBC’ye açıklamalarda bulundu.

“Bu Yıl Bitcoin’den Yükseliş Bekliyoruz”

Buehler konuya ilişkin yaptığı açıklamalarında, genel olarak Bitcoin’den yukarı yönlü fiyat hareketleri beklediklerini dile getirdi. Ünlü CEO, dahili değerleme modellerinin Bitcoin fiyatı için 2022 yılında 50 bin dolar ile 75 bin dolar aralığında bir fiyat seviyesine işaret ettiğini belirtti. Buehler konuya ilişkin açıklamasında “Bitcoin fiyatının bu yıl yükseleceğine inanıyoruz. Dahili değerleme modelimiz şu anda 50 bin dolar ile 75 bin dolar arasında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden oldukça eminim. Mesele her zaman zamanlamadır.” sözlerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem