Brüksel’deki Bir Kafe Bar, Kripto Parayı Kabul Etmeye Başladı!

Benzer Haberler

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de çoğunlukla anarşist vatandaşların takıldığı bir kafe bar, kripto para cinsinden ödemeleri kabul etmeye başladı. Bar sahipleri Bitcoin için “geleceğin parası” şeklinde bir betimleme yaparak, kripto paralara karşı olumlu bir tutum sergiledi. Ödemi yöntemlerine bir yenisini daha ekleyen kafe bar, Belçika’da kripto parayı kabul eden ilk kafe bar işletmesi olduğunu iddia ediyor.

Avrupa’nın önemli ülkesinde ve önemli bir merkezinde faaliyet gösteren Dolle Mol kafe bar, sattığı içecekler için kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı. Neredeyse herkesçe bilinen anarşist kafe barın, Belçika genelinde kripto parayı kabul eden ilk kafe bar olduğu iddia ediliyor.

İşletmemiz Çağa Ayak Uydurmak Zorunda

Dolle Mol kafe bar 2020 yılında bir grup genç tarafından yenilendi. Belçika’da faaliyet gösteren haber portalı Bulletin’e göre kafenin sahiplerinden biri olan Grégoire, “Kafe zamana ayak uydurmak zorunda” açıklamasını yaptı. Dijital para ödemelerine izin verme kararı hakkında yorum yaparak şunları söyledi:

“Bitcoin gibi kripto para birimleri geleceğin parasıdır. Bu yeni ödeme yöntemiyle herkese bir bira bardağı satın alma fırsatı vermek istiyoruz.”

Sahibi, henüz kripto para birimleriyle ödeme yapmak isteyen herhangi bir müşterisi olmadığını, ancak hizmetin daha yeni tanıtıldığını itiraf ediyor. Kripto kullanıcılarının bunu öğrenmesi biraz zaman alacağa benziyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem