Brian Quintenz İstifa Etmeye Hazırlanıyor

Benzer Haberler

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) üyelerinden biri olarak görev yapan Brian Quintenz’in 31 Ağustos’ta ajanstan ayrılmayı düşündüğü iddia ediliyor.

Quintenz’in Nisan 2020’den sonra 5 yıl süren görevi sona erecekti. Ancak Quintenz bu istifayı iki kez erteledi. Wall Street Journal’ın perşembe günkü haberine göre Quintenz’in bu ayın sonlarında CFTC’den ayrıldıktan sonra özel sektöre geçişini açıklaması bekleniyor. Gelecekteki kariyerinin “özellikle kripto para birimi ve DeFi ile ilgili yeniliklere” odaklanmayı içerebileceğini ve kripto alanını savunmaya devam etmeyi planladığını ima etti.

Mart 2016’da Barack Obama tarafından aday gösterilen ve daha sonra Mart 2016’da Barack Obama tarafından da aday gösterilen Quintenz, ağustos ayı içerisinde istifa edeceğini doğruladı.

Sektördeki birçok kişi Quintenz’i CFTC’de kripto lehine önde gelen seslerden biri olarak biliyor. Quintenz, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yerine CFTC tarafından düzenlenmesi gerektiğini savundu. Bunun yanında kripto endüstrisi paydaşlarını kendi kendini düzenleyen bir çerçeve oluşturmaya da çağırdı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem