Brain Armstrong Kimdir?

Benzer Haberler

1983 doğumlu Brian Armstrong, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’sudur.

Armstrong borsayı 2012 yılında Fred Ehrsam ile kurdu. Şirketin merkezi San Francisco, California’da bulunmaktadır.

Coinbase’i kurmadan önce Armstrong, Airbnb’de yazılım mühendisi, IBM için geliştirici ve Deloitte’de danışman olarak çalıştı.

20 Haziran 2018’de Armstrong, dünyanın dört bir yanındaki banka hesabı olmayan kişilerin finansal hizmetlere erişimini sağlamayı ve “küresel olarak kripto para birimi dağıtarak insanları finansal olarak güçlendirmeyi” amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan givecrypto.org’u kurduğunu duyurdu.

GiveCrypto, 4 milyon dolarlık ilk kilometre taşına 2019’da ulaştı. Daha sonra 2018’de Armstrong, Warren Buffet ve Bill Gates tarafından başlatılan ve zenginleri sermayelerinin bir kısmını hayırseverlik amaçlarına katkıda bulunmaya teşvik eden bir kampanya olan The Giving Pledge’i imzaladı.

Armstrong, 2016’da Fortune’un 40 yaşın altındaki en etkili genç liderler listesinde yer aldı. 2019’da kişisel serveti 1,6 milyar dolar değerindeydi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X