Bored Ape Yacht Club’ın Arkasında Kimler Var?

Benzer Haberler

10.000 farklı benzersiz tokenden (NFT) oluşan dijital sanat eseri Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun son dönemde popülerliğinin artması üzerine “Bu koleksiyonun mimarı kim?” sorusu akıllara geldi.

Çoğu kripto para yatırımcısı ve ünlü tarafından ilgiyle karşılanan bu koleksiyon, Nisan 2021’de piyasalara çıktı. Peki Bored Ape Yacht Club’ın arkasında kimler var? Bu yazımızda BAYC’ın arkasındaki şirketi ve isimleri açıklayacağız.

Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki şirket Yuga Labs LLC’dir. BAYC piyasaya çıktığında, şirketin dört önemli üyesi vardı ve takma adları No Sass, Gargamel, Emperor Tomato Ketchup ve Gordon Goner’dı. Ekipteki üye sayısı şu an 11 ve üyeler oldukça çeşitli etnik kökenlerden ve kültürden geliyor. Bu çok çeşitlilik, farklı arka planlara sahip tasarımcılar ve girişimcilerin birlikte nasıl iş birliği yapabildiğini göstererek dünyaya ilham kaynağı oluyor.

Ekibin her üyesi NFT’ler konusunda son derece tutkulu ve hayatlarının büyük çoğunluğunu video oyunlarına adamış durumda. Bu ekip, NFT’lerin gelecek için ne anlama geldiğini iyi bilen ve NFT ekosisteminde unutulmayacak bir iz bırakma umuduyla diğer projelerde de çalışan profesyonel kişilerden meydana geliyor.

Oyunlar konusundaki dolu dolu deneyimlerinden yararlanan ekip, NFT’lerin kullanımını hayata geçiren blok zinciri tabanlı bir oyun projesi üzerinde çalışmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem