Bitoin’in 57 Bin Dolarlık Rekorundan Sonra Luno Başkanı’ndan Açıklamalar Geldi

Benzer Haberler

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, geçen haftanın sonunda keskin bir satışın ardından haftaya yükselişle başladı.

Coin Metrics verilerine göre, Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %6 artarak 57.373$’a ulaştı. Diğer dijital varlıklar da yükseldi, eter %7 artarak 4.331 dolara ve XRP yaklaşık 98 sente %6 yükseldi.

Kripto para borsası Luno’nun Asya Pasifik Başkanı Vijay Ayyar, yeni, ağır mutasyona uğramış omicron Covid varyantının daha hafif semptomlarla geldiğine dair erken raporların piyasayı canlandırdığını söyledi.

İşte Vijay Ayyar’ın o açıklamaları:

“Erken analizde semptomlar açısından potansiyel olarak daha zayıf olan varyantın haberlerini görüyoruz, bu da pazarın geri dönüşünü destekledi. Dolayısıyla, akıllı yatırımcılar bu düşüşü değerlendirdi.”

Geçen hafta Bitcoin, yeni koronavirüs varyantına ilişkin korkuların ardından 53.549 dolara kadar düştü. Dünyanın en büyük dijital para birimi, resmi olarak ayı piyasası bölgesine girerek, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000$’dan %20’den fazla bir düşüş yaşadı.

Ayyar, “Geçen hafta yaşanan pandemi gelişmeleri neticesinde tüm varlık sınıflarındaki belirsizlik arttı. Ancak yaşanan son geri dönüş, bize yükseliş trendinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Burada gördüğümüz şey budur.” Dedi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem