Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti 8 Haftanın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Benzer Haberler

Lider kripto para Bitcoin, şu anda değer bakımından tüm kripto varlıklar piyasasının %46’sını oluşturuyor.

Dünyanın en değerli kripto varlığı olan Bitcoin, şu anda büyük bir yükseliş rallisinin tadını çıkarıyor. BTC, Mayıs 2021’den bu yana ilk kez pazartesi günü 56.700 dolara ulaştı. Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatındaki son artış nedeniyle, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 12 Ağustos 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan son verilere göre, Bitcoin şu anda 1,06 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC’nin kripto piyasa hakimiyeti yaklaşık %46 seviyesinde. Bitcoin’in son zamanlarda yaşamış olduğu %20 oranındaki ralliler, piyasa hakimiyetinin artmasındaki ana faktörlerden biri olarak gösteriliyor. Bitcoin, geçen hafta diğer dijital varlıklardan önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi.

Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), XRP ve Solana (SOL), son yedi gün içinde Bitcoin’e kıyasla daha küçük kazançlar getirdi. ETH geçen hafta yaklaşık %5 artarken, ADA söz konusu dönemde marjinal bir şekilde arttı.

Genel olarak, kripto piyasa değeri son 24 saatte yaklaşık %1 arttı. Kripto para varlıklarının şu anda 2,33 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri var. Kripto para varlıklarının en yüksek değeri 2.5 trilyon dolar olarak kaydedilmişti. Ancak tüm kripto varlıkların değeri rekor seviyeden 200 milyar dolar uzakta.

Bitcoin ağındaki genel aktivite son yedi gün içinde arttı. Büyük Bitcoin yatırımcıları, ekim ayının ilk günlerinden bu yana kripto varlıklarını önemli ölçüde artırdı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem