Bitcoin’de Düşüş Sürerse Neresi Dip Nokta Olur?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir durgun seyirde ve düşüş eğiliminde hareket ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 48 bin dolar barajını aşarak 2022 yılının en yüksek fiyat seviyesini test eden Bitcoin, ardından burada da kalıcı olamadı ve kademeli olarak yeniden kritik destekleri kaybetmeye başladı. Gelen düşüşler sonrası geride bıraktığımız haftayı da düşüş eğiliminde tamamlayan Bitcoin, haftayı da düşüşle kapattı. Yeni haftaya da değer kaybıyla başlayan Bitcoin, bir kez daha 40 bin dolar barajını aşmak için fiyat mücadelesine başladı. Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatına ilişkin güncel veriler üzerinden çarpıcı tahminlerini dile getirdi. İşte detaylar…

Ünlü Analistten Kritik Fiyat Tahmini

Kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden biri olan Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatına ilişkin güncel verilerden yola çıkarak tahminlerini dile getirdi. Ünlü analist, ilk olarak Bitcoin’de 38 bin dolar seviyesindeki desteğe dikkat çekti. 40 bin dolar barajını yeni haftada kaybeden ve 39 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışan Bitcoin ile ilgili konuşan Poppe, Bitcoin’in 38 bin dolar seviyesindeki desteğini de kaybetmesi halinde fiyatın 31 bin dolar seviyesine kadar çekilebileceğini ifade etti. Analiste kadar 31 bin dolar seviyesine doğru bir fiyat düzeltme hareketliliği görülebilir.

Poppe Olası Seviyeleri Tek Tek Paylaştı

Youtube üzerinden paylaştığı videosunda yatırımcılara yönelik tahminlerini paylaşan Poppe, konuya ilişkin açıklamasında “38 bin doları kaybedersek düşüşe geçmeye başladığımızı kabul edeceğim. Bu olası durumda oldukça sert bir düzeltmenin gerçekleşeceğini düşünüyorum” dedi. Poppe ayrıca açıklamasının devamında ise “Uzun süredir 44 bin 600 doların üzerine çıkmaya çalıştığımız ortaya çıktı ve bu aralığın altına indiğimize göre aynı aralıkta bu kez aşağı yönlü hareket edilecektir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem