Bitcoin Yükselişlerini Bu Kez Koruyabilecek Mi?

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde yeni haftada yukarı yönlü güçlü hareketler sergiledi. Bitcoin’in haftanın ikinci gününde yükselişlerini hızlandırması ile birlikte altcoin piyasasında da yukarı yönlü hareketler kendisini net şekilde gösterdi. Ancak kripto para piyasaları uzun bir süredir dalgalı hareketlere sahne olduğu için, yatırımcılar bu yükselişler sonrası bir kez daha sert bir düşüş gelip gelmeyeceği konusunda kararsızlık yaşamaya devam ediyor. Haftanın ikinci gününde yukarı yönlü güçlü performanslar sergileyen kripto para piyasalarında yeni günde görünümler nasıl?

Hafta Ortasında Piyasada Son Durum

Bitcoin haftanın ikinci gününde hızlı yükselişler gerçekleştirerek güçlü kazanımlar elde etti ve uzun zamandır üzerine çıkamadığı 43 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. BTC bu seviyenin üzerini son olarak 2 hafta önce çok kısa bir süreliğine görmüştü. Bitcoin’in güçlü hareketler ile kritik seviyelerin üzerine çıkması, Ethereum’un (ETH) da 3 bin dolar seviyesindeki kritik bölgenin üzerini test etmesini sağladı. Ancak Bitcoin 43 bin doların üzerini gördükten sonra hafif bir geri çekilme yaşadı ve 42 bin dolar bandında dengelendi. Analistler, boğaların 42 bin dolar seviyesindeki desteği korumak için mücadele ettiğini ifade ediyor. Analistlere göre BTC’de 41 bin 950 dolar seviyesinde güçlü bir yükseliş trendi çizgisi bulunuyor.

Bitcoin Fiyatında Kritik Seviyeler

Analistler Bitcoin fiyatında yukarı yönde 42 bin 800 dolar seviyesinde ve daha sonra da 43 bin dolar seviyesinde güçlü bir direnç olduğunu ifade ediyor. Analistlere göre BTC fiyatında 43 bin dolar üzerinde güçlü bir kırılma yaşanırsa, fiyat artışı daha da hızlanabilir. Bu olası senaryoda analistler, fiyatın ilk olarak 44 bin 200 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini belirtiyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin son 24 saatte gelen %2,44’lük değer kaybı ile yazım sırasında 41 bin 878 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem