Bitcoin Yükselecek Mi, Düşecek Mi?

Benzer Haberler

Bugün itibarıyla Bitcoin 47 bin doların altına düştü. Yatırımcılar ve Bitcoin analistleri kısa vedeli BTC fiyat tahminlerinde ikiye bölünmüş durumda. Fiyatın yüksek seviyelerde olması, çoğu yatırımcıyı tedirgin ediyor.

Boğa Sezonuna Tamam Mı, Devam Mı?
Dün 50 bin dolardan sert bir şekilde düşüşe geçen Bitcoin, 47 bin doların altına doğru ani bir düşüş yaşadı. En büyük kripto varlık, günün en düşük seviyesini 46.250 dolardan yaparken; yatırımcılar kısa vadeli BTC fiyat tahminlerinde ikiye bölünmüş durumda. Kimi yatırımcı 50.000dolar seviyesine geri dönüşün olacağını düşünürken, kimi yatırımcılar da 40.000 dolar seviyesinin altına düşüş olacağını düşünüyor.

Kısa Vadede İki Senaryo Var

Bitcoin fiyatı ya 40.000 dolara doğru daha büyük bir düşüş yaşayacak, ya da 50.000 doların üzerine çıkarak ani bir yükseliş yaşayacak. Şimdi bu iki görüşü birlikte ele alarak, yakın vadeli fiyat analizine dair öngörüleri paylaşalım.
50.000 dolarlık bölgeye doğru ilerleyen pozitif ivmenin kesin bir kararlılıkla negatif ivmeye dönüşmesinin ardından, Bitcoin yatırımcıları ciddi bir ikilem yaşadı.

TradingView’den elde edilen veriler, Bitcoin’in 49,300 dolara yükseldikten saatler sonra, 46.540$’a kadar düştüğünü gösteriyor. Son yükseliş hareketi, 51.000$’daki direnç alanını desteğe çevirmeye yetecek kadar hacim ve momentuma sahip olmadığı için burası güçlü bir direnç bölgesi olarak kalmaya devam etti.

Bu arada popüler trader Crypto Ed, daha derin bir düşüş gerçekleşmeden önce yeni bir rahatlama rallisi potansiyeline işaret ediyordu. Ancak Bitcoin 46.000$’ın ortalarında duraklasa da gün içinde tarderlere long pozisyon açmak için pek cazip gelmedi.

Nispeten Crypto Ed’den daha iyimser olanlar da vardı. Yükseliş bekleyenlerden biri de on-chain veri analiz hizmeti CryptoQuant analisti Minkyu Woo. Gün içinde platformda yayınladığı analizinde Woo, 47.000 doların altına düşüşün, “sahte bir düşüş” olacağını ve bunun sonucunda ise 50.000 doların başarılı bir şekilde geçileceğini tahmin etti. Bu arada, BTCUSD paritesine yönelik alıcı desteği gün içinde oldukça zayıftı ve işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası Binance’in emir defterine bakıldığında, 41.000 dolar dolaylarında oldukça fazla bir talep olduğu görülüyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem