Bitcoin Yükseldi, Kripto Para Piyasaları Destek Buldu

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, 2021 yılını oldukça verimli bir şekilde geçirdi ve 10 Kasım 2021’de lider kripto para birimi 69 bin dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu rekor yükseliş, genel anlamda piyasalara da yansıdı ancak daha sonrasında piyasalarda aşağı yönlü hareketler başladı. Kasım ayında başlayan düşüş hareketleri 2022’nin ilk dönemlerinde de sürdü ve bu süreçte piyasalarda zaman zaman toparlanmalar da görüldü. Ancak Bitcoin bu süreçte 45 bin dolar direncini bir türlü aşamadı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal harekatına başlamasıyla birlikte sert düşen BTC, yeni haftada yönünü yeniden yukarı çevirdi ve bir kez daha 45 bin dolar bölgesini zorlamaya başladı.

Kripto Para Piyasaları Yükseliş Eğilimine Girdi

Bitcoin, son günlerde elde ettiği değer artışları sonrasında 44 bin 900 dolar seviyesine kadar yükseldi. Savaşın başlaması ile birlikte Bitcoin 35 bin dolar seviyesinin altına sarkmış ve ardından hızlı bir yükseliş hareketi başlatmıştı. 45 bin dolar seviyesine doğru tırmanan Bitcoin, burada bir kez daha reddedilme ile karşılaşınca yeniden 44 bin dolar seviyesine geriledi. Bitcoin’deki bu yükseliş hareketi, genel anlamda altcoinlerin de toparlanmalarını hızlandırdı ve bu süreçte lider altcoin Ethereum (ETH) da yeniden 3 bin dolar seviyesine ulaştı. Piyasalarda olumlu fiyat hareketleri görülürken, Twitter’da “CryptoCred” ismi ile bilinen ünlü analist, piyasaların geleceğine ilişkin yorum ve tahminlerini paylaştı.

Analist BTC İçin Kritik Seviyeleri Paylaştı

CryptoCred, söz konusu paylaşımında Bitcoin’deki kritik fiyat noktalarına dikkat çekti. Analist, son değer artışları sonrasında Bitcoin’in pozitif sinyaller verdiğini belirtti ve Bitcoin fiyatında 46 bin dolar ile 47 bin dolar bölgelerindeki dirençlerin kısa vadede çok kritik bölgeler olduğunu ifade etti. Diğer yandan analiste göre Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesi, kripto paraların temel kullanım amacının ortaya çıkmasını sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem