Bitcoin Yönünü Çevirdi, Piyasa Yeşile Döndü

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, geçtiğimiz hafta ABD’den gelen enflasyon verileri ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) acil toplantı çağrısı gibi gelişmelerle birlikte oldukça volatil hareketlere sahne olmuştu. Geçtiğimiz hafta yaşanan volatilitede lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) önce aşağı yönlü, sonra yukarı yönlü ve daha sonra yeniden aşağı yönlü hareket ederek piyasa genelini de benzer şekilde etkilemişti. Yeni haftaya da durgun seyirde giriş yapan kripto para piyasaları, haftanın ikinci gününde yukarı yönlü ivmelenmeye başladı. Piyasada yeşil grafikler kendisini göstermeye başladı.

Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti

Kripto para piyasaları, son birkaç gündür görülen düşüşlerden sonra tekrar yeşile dönmeye başladı. Bitcoin’in yeni günde tekrar yukarı yönlü ivme kazanması ile birlikte birçok altcoin de yukarı yönlü hareketlenmeye başladı. Bir süre önce sert düşüşlerle karşılaşan Bitcoin, bu düşüşlerin ardından 42 bin dolar seviyesinin altına sarkmıştı. Bir süre bu seviyelerde işlem gören Bitcoin, gerilediği 41 bin 900 dolar seviyesinden yukarı yönlü hareket başlattı. Gelen yukarı yönlü bu hareketler sonrasında Bitcoin kısa sürede 43 bin 600 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak BTC, bu bölgenin ardından 43 bin 800 dolar bölgesinde güçlü bir dirençle karşılaştı.

BTC’de Kritik Dirençler

Uzman ve analistler, Bitcoin’in 43 bin 800 dolar seviyesindeki güçlü direnci kırması durumunda artışın devam edebileceğini ifade ediyor. Uzmanlara göre BTC’nin önünde bir sonraki büyük direnç bölgesi 44 bin 850 dolar seviyelerinde bulunuyor. Analistler, bu ikinci büyük direncin kırılması durumunda ise BTC’nin 45 bin 500 dolara kadar tırmanabileceğini belirtiyor. Yazım sırasında BTC 43 bin 665 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum Yeniden Yukarı Döndü

Bitcoin’de görülen yukarı yönlü fiyat hareketleri, genel tabloda altcoin piyasasına da yansıdı. Bitcoin’in değer artışlarına paralel bir grafik ortaya koyan Ethereum (ETH) da tekrar 3 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Geçtiğimiz hafta 2 bin 800 dolar bandına kadar gerileyen Ethereum, yeni haftada yeşile döndü ve yazım sırasında 3 bin 043 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X