Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti, Altcoinler Nefes Aldı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları Rusya-Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte ilk aşamada sert düşüşlerle karşılaştı ve Bitcoin (BTC) 34 bin dolar bandına kadar geriledi. Ancak daha sonra gelen yükselişlerde BTC 45 bin dolar seviyesinin üzerini gördü ve toparlanmalar yerini yeniden düşüş hareketlerine bıraktı. Gelen düşüşler sonrası 38 bin dolar seviyesinin altına gerileyen Bitcoin, Salı akşamı itibariyle yeniden ibreyi yukarı çevirdi ve bu durum altcoinlere de yansıdı. Gelen yükselişlerle birlikte bir kez daha toparlanmalar görülürken, bu yükselişlerin arkasında yer alan nedenler de belli oldu.

Yükselişlerin Arkasında Ne Var?

Salı akşam saatlerinde ortaya çıkan çeşitli haberlerin etkisi ile Bitcoin yükselişe geçti. Dünyanın en büyük haber ajanslarından biri olan Agance France-Presse, Salı akşam saatlerinde verdiği haberde, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı geri adım atacağını bildirdi. Söz konusu habere göre Ukrayna artık NATO konusunda ısrarcı olmayacak. Bir diğer yandan kripto paralarda görülen yükselişlerde, ABD Başkanı Joe Biden’ın imzaladığı ve kripto inovasyonuna destek veren yürütme emrinin detaylarının sızdırılması da etkili oldu. Gündeme gelen bu haberlerin etkileri ile Bitcoin, 38 bin dolar bandından yükselişe geçerek tekrar 41 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Altcoinlerde Hızlı Toparlanmalar Başladı

Gelen toparlanmalar ile birlikte, CoinMartketCap verilerine göre yazım sırasında Bitcoin, son 24 saatte gelen %8’lik değer artışı ile 41 bin 550 dolar seviyesinde işlem görüyor. Öte yandan Bitcoin fiyatındaki hareketlilik ile yükselişe geçen Ethereum (ETH) ise son 24 saatte gelen %7’lik değer artışı ile 2 bin 713 dolar seviyesine ulaştı. Piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para birimi arasında yer alan varlıklardan son 24 saatte en çok değer artışı yaşayan ise %8,33’lük artışla Avalanche (AVAX) oldu. Bir diğer yandan ilk 10’da yer almayanlar arasında bulunan Monero da bu süreçte %28 oranda değer artışı yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem