Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçecek Mi? Binance CEO’su Yanıtladı!

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemlerde bir kez daha ciddi değer kayıpları yaşadı ve Bitcoin, 27 – 28 Nisan günlerini kapsayan son 24 saatlik süreçte yaklaşık %4 oranında değer kazanarak bu ibreyi miktar da olsa tersine çevirmeyi başardı. Son dönemlerde gelen değer kayıpları sonrasında Bitcoin, 39 bin dolar seviyesindeki desteğin ardından 38 bin dolar desteğini de kaybederek 37 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Elde edilen verilere göre 28 Nisan Perşembe günü açılışına yükselişle başlayan Bitcoin, gün içinde değer artışını koruyarak bir kez daha 39 bin 500 dolar seviyesine kadar tırmandı. Bitcoin fiyatındaki hareketlilik piyasa geneline de yansıdı.

Bitcoin’de Son Durum

Bitcoin, içinde bulunduğumuz haftada yaşanan dalgalı fiyat hareketlerinde, haftanın en düşük fiyat seviyesi olan 37 bin 700 dolar seviyesine kadar gerilemişti. 27 Nisan Çarşamba günü görülen bu fiyat seviyesi sonrası birçok altcoin de benzer oranlarda değer kaybederek düşüş yaşarken, Bitcoin yeni günde yeniden yükselişe geçti ve yaklaşık %4 oranda değer artışı yaşayarak yeniden 39 bin 500 dolar seviyesine yaklaştı. CoinMarketCap verilerine göre yazım sırasında 39 bin 428 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin’in yükselişe geçip geçmeyeceğine ilişkin bir imalı paylaşım, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi.

Binance CEO’sundan İmalı Paylaşım

Elde edilen verilere göre Bitcoin madencilik zorluğu (BTC hash rate’i), 29,79 trilyona ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Geçtiğimiz yıl bu 23,58 trilyon seviyesindeydi ve hash rate oranında 1 yılda yaklaşık %30’luk bir artış görüldü. Tarihsel verilere bakıldığında, hash rate oranındaki ciddi artışlarda Bitcoin fiyatının da arttığı görülüyor. Buna imalı şekilde dikkat çeken Binance CEO’su Zhao, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Sırada ne olduğunu biliyorsunuz” sözlerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem