Bitcoin Yeni Haftaya Güçlü Başladı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, Bitcoin’in (BNB) bin dolar seviyesinde başladığı Ekim ayında gösterdiği başarılı performansların ardından Kasım ayına da yükseliş eğiliminde giriş yapmıştı. Ardından 10 Kasım tarihinde BTC 69 bin 045 dolar ile ATH belirledi ve bu yükseliş, altcoin piyasasına da benzer şekilde yansıdı. Ancak bu süreçten sonra BTC ve genel olarak kripto para piyasaları için düşüş dönemi başladı ve BTC, gelen düşüşler ile geçtiğimiz hafta 53 bin dolar bandına kadar geriledi. Gelen bu gerilemeler bir süre devam ettikten sonra 28 Kasım Pazar günü yeniden 57 bin dolar bölgesine tırmandı. Bitcoin’in hızlı yükselişleri ile kripto para piyasalarında genel bir yükseliş hareketliliği başladı.

Bitcoin (BTC) Yükselişlere Başladı, Piyasa Hareketlendi

Kasım ayı genelinde, her ne kadar ATH belirlemiş olsa da düşüşler yaşayan Bitcoin, 29 Kasım günü 58 bin dolar bölgesine iğne atmayı başardı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Covid-19 virüsünde görüldüğü söylenen “Omicron” varyantı söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti ve gelen bu açıklama, piyasalara pozitif yönde yansıdı. Pazar günü erken saatlerde 53 bin dolar bölgesinden yükselişe geçen BTC, günü de 37 bin dolar seviyesinin üzerinde kapatmayı başardı. Yazım sırasında Bitcoin 57 bin 571 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB)

Bitcoin’in tekrar yükselişe geçtiği bu süreçte lider altcoin Ethereum (ETH) da değer artışlarına başladı. Geçtiğimiz haftalarda 4 bin 800 doların üzerine çıkarak 5 bin dolar seviyesine merdiven dayayan ETH, ardından gelen düşüşler ile 4 bin dolar seviyesinin de altına sarkmıştı. Ancak toparlanmaya başlayan piyasalarda ETH, yeniden 4 bin 300 dolar seviyesinin üzerine tırmandı. Yazım sırasında Ethereum 4 bin 344 dolar seviyesinde işlem görüyor. Pozitif bölgeye başlayan geçişlerde Binance Coin (BNB) de yeniden 610 dolar seviyesinin üzerine çıkarak dikkatleri çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem