Bitcoin Yeni Güne Kıpkırmızı Uyandı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, uzun bir süredir düşüş eğilimindeydi ve bu süreçte lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaşadığı değer kayıpları, piyasa genelinde de etkili oldu. Bitcoin’de gelen değer kayıpları ile birlikte altcoinler genelinde de ciddi geri çekilmeler yaşandı. Gelen bu düşüşler ile birlikte genel tabloda sektörün toplam piyasa değerinde de ciddi geri çekilmeler yaşandı. Düşüşler ile devam eden süreçte Cuma akşamı bir kez daha Bitcoin’de geri çekilmeler yaşandı ancak piyasalar kanlı bir Cumartesi sabahına uyandı. Gece saatlerinde derinleşen düşüşlerle birlikte Bitcoin çok önemli destek noktalarını kaybetti ve 50 bin dolar bandının da altına sarktı.

Fiyat 42 Bin Dolara İğne Attı

Cuma akşamı düşüşlerine başlayan Bitcoin bu düşüşlerde 53 bin dolar seviyesindeki desteği kaybetti ve 52 bin dolaylarında mücadelesini sürdürdü. Ancak bu mücadelesinde başarılı olamayan BTC, düşüşlerini derinleştirdi ve 50 bin dolar seviyesinin altına sarktı. Gelen bu düşüşlerde 47 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, gece saatlerinde düşüşlerinde durmadı ve 42 bin dolar seviyesine kadar indi. 42 bin dolar seviyesi ile büyük bir endişe yaratan BTC, ardından hızlı bir toparlanma ile tekrar 47 bin dolar bölgesine yükseldi. Yazım sırasında 47 bin 271 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin, bu bölgede fiyat mücadelesi vermeye devam ediyor.

BTC Değer Kayıplarını Bir Miktar Sınırladı

Bu düşüşlerden önce analistler, Bitcoin’de 52 bin dolar seviyesinin görülmesi ve burada gelebilecek aşağı yönlü olası bir kırılma durumunda düşüşlerin derinleşebileceğini ifade ediyordu. Bu yöndeki öngörüler başarılı oldu ve BTC 42 bin dolar seviyesine iğne attı. Son 24 saatlik süreçte değer kayıplarını %16 seviyesine kadar çıkaran BTC, daha sonra gelen toparlanmalarla şimdilik bu seviyeyi %11 seviyesinde sınırladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem