Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum! Piyasa Yeniden Düşüşte

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılının son dönemlerinde düşüş eğiliminde ve durgun seyirde hareket etti ve 2022 yılının ilk günlerinde de bu seyrini koruduğunu gösterdi. Son haftalarda 50 bin dolar seviyesinin altında fiyat hareketleri ortaya koyan Bitcoin, bu süreçte 52 bin dolar ile 45 bin dolar fiyat aralığında hareket etti. Bitcoin’in bu bölgede volatil hareketler ortaya koyması, piyasa genelini de benzer şekilde etkiledi. 2022 yılına düşüş eğiliminde giriş yapan Bitcoin, haftanın ikinci gününe de düşüş eğiliminde giriş yaptı ve 47 bin dolar seviyesinin altında güne başladı. Son fiyat hareketleri ile birlikte yeni güne 46 bin 300 dolar seviyesinde giriş yapan Bitcoin, kritik destek bölgelerine de yaklaşmış oldu.

Bitcoin’de (BTC) Son Durum

Bitcoin, 47 bin 500 dolar seviyesinden aşağı yönlü bir ivmelenme ile hareketlerine başladı ve kısa sürede 45 bin 700 dolar seviyesine kadar geriledi. Her ne kadar bu bölgede uzun soluklu kalmasa da Bitcoin, yukarı yönlü bir düzeltme hareketinden sonra 46 bin 300 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Bitcoin’in bir kez daha kritik direnç bölgelerinde reddedilmesi, aşağı yönlü fiyat hareketlerini tetikledi ve 24 saatlik fiyat grafiğinde Bitcoin 45 bin 700 dolar bölgesinde bir dip oluşturdu. Bu aşamadan sonra BTC 46 bin 300 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı. Yazım sırasında Bitcoin 46 bin 512 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’da (ETH) Son Durum

Bitcoin fiyatında görülen düşüşler, lider altcoin Ethereum’a (ETH) da yansıdı. Son dönemlerde sert değer kayıpları yaşayan Ethereum, son 24 saatlik süreçte kritik fiyat seviyelerine yaklaştı ve yukarı yönlü ataklara karşı 3 bin 830 dolar bölgesinde bir satış baskısı ile karşılaştı. Gelen aşağı yönlü hareketler sonrası 3 bin 700 dolar desteğini de kaybeden Ethereum, daha sonra bu bölgeyi yeniden kazanmayı başardı. Yazım sırasında Ethereum 3 bin 760 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem