Bitcoin ve Ethereum Hafta Sonuna Düşüşlerle Girdi

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarındaki genel görünüm, yaklaşık son bir aydır düşüş yönündeydi. Kasım ayı başlarında gelen son rekor seviyelerin ardından Bitcoin (BTC) ve ona paralel olarak Ethereum’un (ETH) değer kayıpları, piyasaları da genel anlamda düşüş eğilimine itti. Aralık ayı genelinde de devam eden bu düşüş eğiliminde zaman zaman toparlanmalar görülse de piyasanın en büyük 2 kripto para birimi, kendi rekor seviyelerinden oldukça uzakta fiyatlanmaya devam ediyor. Ancak piyasalarda ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faizi sabit tutmasıyla birlikte bir toparlanma görülmüştü. Fakat bu toparlanma da yeterli olmadı ve 17 Aralık günü görülen aşağı yönlü ivmelenme, hafta sonunda da kendisini gösterdi. Kripto para piyasaları BTC ve ETH öncülüğünde hafta sonuna da düşüşlerle girdi.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin 69 bin dolar seviyesinde rekor kırdıktan sonra gelen geri çekilmelerde bir dönem 42 bin dolar seviyesini de gördü. Ancak daha sonra toparlanan BTC 51 bin dolar seviyesinin de üzerine çıkmayı başardı. Fakat BTC’de bu toparlanmalar istikrar gösteremedi ve BTC 50 bin dolar desteğinin altına geriledikten sonra bu bölgeyi direnç bölgesi haline getirdi. Bitcoin’in 50 bin dolarda bir kez daha reddedilmesi ile birlikte 46 bin dolar seviyesine gerilemesi, konsolidasyon sürecini başlattı. Yazım sırasında Bitcoin 46 bin 373 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’da Son Durum

Bitcoin’e paralel şekilde hareket eden Ethereum da benzer şekilde 17 Aralık Cuma günü aşağı yönlü bir ivme yakaladı ve 4 bin dolar desteğinden biraz daha uzaklaştı. 3 bin 700 dolar bandına kadar gerileyen Ethereum, her ne kadar daha sonra 3 bin 800 dolar seviyesini test etmiş olsa da kritik olan 4 bin dolar seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Yazım sırasında Ethereum 3 bin 894 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem