Bitcoin Toparlanmaya Başladı, Piyasalar Yeşillendi

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında geride bıraktığımız haftada bir kez daha düşüş eğiliminin hakimiyeti görüldü. Gelen düşüşler ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süre üzerine çıkmak için mücadele verdiği 40 bin dolar seviyesinin altına yeniden geriledi ve 38 bin dolar bandını gördü. Söz konusu dönemde BTC 40 bin dolar barajını aştıktan sonra 45 bin 500 dolar seviyesini test etmeye başlamıştı. Ancak geçtiğimiz hafta görülen sert düşüşler, piyasanın da kızıla dönmesine neden oldu. Yeni hafta açılışında ise Bitcoin yukarı yönlü harekete geçti ve piyasa genelinde de altcoinler yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

Bitcoin Toparlandı, 40 Bin Dolar Bölgesine Yaklaştı

Bir süredir kayıplarla karşı karşıya kalan kripto para piyasalarında Bitcoin bir kez daha 38 bin dolar seviyesini gördü. Bu gerileme ile birlikte altcoinlerde de büyük kayıplar yaşandı. Ancak yeni haftanın açılışı ile birlikte Bitcoin ve altcoinler genelinde toparlanmalar başladı. Gelen toparlanma hareketleri sonrasında Bitcoin, bir kez daha 39 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Son 24 saatlik süreçte CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin %0,98 oranda düşüş ile yazım sırasında 39 bin 276 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum ve Önde Gelen Altcoinler Yükselişe Geçti

Bitcoin’in yönünü yukarı çevirmesi ile birlikte piyasalarda da genel bir hareketlilik başladı. Bu hareketlilikte altcoinler de genel olarak yükselişe geçti. Bitcoin’in pozitif etkisi sonrasında piyasa değeri ile en büyük 2. kripto para birimi konumunda bulunan Ethereum (ETH), gerilediği 2 bin 500 dolar seviyesinden yükseliş başlatarak 2 bin 700 dolar seviyesinin üzerine tırmandı. Son 24 saatlik süreçte Ethereum ConMarketCap verilerine göre %1,78’lik değer artışı ile yazım sırasında 2 bin 742 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem