Bitcoin Toparlandı, Altcoinler Yeşile Döndü

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları uzun bir süredir düşüş eğiliminde ve durgun seyirde hareket ediyordu. Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) ile birlikte altcoinler genelinde de toparlanmalar görülmüştü ancak bu toparlanmalar kısa sürede yerini yeniden düşüşlere bırakmıştı. Kırmızı grafiklerin sıkça görüldüğü piyasalarda haftanın ikinci gününde yeniden yeşil grafikler kendisini göstermeye başladı. Bitcoin ve birçok altcoin yeniden yukarı yönünü çevirdi ve 1 Şubat Salı günü, kripto para piyasası yeniden yükselişe geçti. Bu süreçte Bitcoin tekrardan 38 bin dolar seviyesinin üzerine tırmanırken, Ethereum (ETH) da 2 bin 750 dolar seviyesinin üzerini gördü.

Bitcoin İçin Kritik Seviyeler

Lider kripto para birimi Bitcoin, 33 bin 200 dolar seviyesini test ettikten sonra gelen toparlanmalarda 39 bin dolar seviyesine kadar yükselmiş ancak burada bir reddedilme ile karşılaşınca tekrar 36 bin dolar bandına gerilemişti. Ancak haftanın ilk gününde akşam saatlerinde BTC yön değiştirdi ve tekrar yükselişe geçti. Bitcoin’de görülen bu artışla birlikte 38 bin dolar seviyesinin üzeri görüldü. Birçok uzman ve analist, Bitcoin fiyatındaki artışların daha fazla yaşanması için Bitcoin’in 38 bin 800 dolar üzerinde yukarı yönlü bir harekete geçmesi gerektiğini ifade ediyor. Analistlere göre bir sonraki güçlü direnç noktasında ise 39 bin 500 dolar seviyesi bulunuyor. Yazım sırasında Bitcoin, 38 bin 299 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altcoin Piyasasında Değer Artışları

Bitcoin fiyatında yaşanan yukarı yönlü hareketlilik ile birlikte altcoin piyasasında da yukarı yönlü hareketler başladı ve piyasa genelinde değer artışları görüldü. Ethereum geçtiğimi gün yaşanan düşüşler sonrasında 2 bin 500 dolar seviyesinin altına gerilemişti. Ancak Salı günü %10’luk değer artışı ile Ethereum tekrar 2 bin 750 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bir diğer yandan aynı süreçte Binance Coin (BNB) %3,87 oranda, Cardano (ADA) %3,92 oranda değer artışı ile karşılaştı. Altcoinler arasında en çok dikkat çekenlerden biri olan Terra (LUNA) ise bu süreçte %23,24 oranda değer kazancı yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem