Bitcoin Kritik Desteği Geri Aldı, Piyasa Toparlanmaya Başladı

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir düşüş eğiliminde hareket ediyordu ve bu düşüşlerini 2022 yılına da taşıdı. Yeni yıla 47 bin dolar bandında girdikten sonra Bitcoin gelen düşüşler ile birlikte 10 Ocak günü 40 bin dolar desteğini de kaybetti ve 39 bin 600 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu aşamadan sonra sınırlı miktarlarda toparlanma yaşayan BTC, ardından 12 Ocak sabahınca yukarı yönlü hareketlerine başladı ve önemli bir destek seviyesi olan 42 bin dolar bölgesini geri almayı başardı. Yeni günde 43 bin dolar seviyesine kadar yaklaşan Bitcoin ile birlikte Ethereum (ETH) da yukarı yönlü harekete geçti ve 3 bin dolar seviyesinin yeniden üzerine çıkmayı başardı.

Piyasa Yukarı Yönlü Hareketlendi

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, son 24 saatlik süreçte elde ettiği değer artışlarıyla 42 bin 900 dolar bölgesine kadar yükseldi. Daha önce gelen düşüşler ile Bitcoin 10 Ocak tarihinde 39 bin 600 dolar seviyesini görmüştü. Bitcoin’in yukarı yönlü hareketleri, piyasa genelinde de yukarı yönlü ivmelenmeleri arttırdı. Ethereum, Bitcoin’in yükselişine paralel olarak harekete geçti ve 3 bin 200 dolar seviyesinin de üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin’de Son Durum

69 bin dolar seviyesinde ATH belirledikten sonra haftalarca düşüş eğiliminde ve durgun seyirde hareket eden Bitcoin, 2022 yılında düşüşlerini hızlandırmıştı. Ancak yeni günde gelen toparlanmalar ile Bitcoin, en kritik bölgelerden biri olan 42 bin dolar desteğini yeniden almayı başardı. Yazım sırasında Bitcoin 42 bin 581 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’da Son Durum

Bitcoin’den destek alarak yukarı yönlü hareket eden lider altcoin Ethereum da son 24 saatlik süreçte gelen toparlanmalar ile birlikte 2 bin 900 dolar seviyesinden başlattığı yükselişlerinde 3 bin 200 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Yazım sırasında Ethereum ise 3 bin 226 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem