Bitcoin ile Maaş Kabul Eden Avrupa Yasama Üyesi Olarak Seçildi

Benzer Haberler

Yerel medya kuruluşu Bruzz’a göre, New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın izinden giden Brüksel Milletvekili Christophe De Beukelaer maaşını Bitcoin’e çevirmeyi planlıyor.

De Beukelaer konuya ilişkin şunları ifade etti:

“Avrupa’da ilk benim ama dünyada değil, böyle bir adımla kripto para birimlerine dikkat çekmek isteyen ilk kişiyim.”

De Beukelaer ayrıca hareketi Brüksel ve Belçika’yı kripto para gündemine getirmek için ideal görüyor.

“New York Belediye Başkanı Eric Adams, New York’u Bitcoin merkezi yapmak için üç ay harcadı. Brüksel ve Belçika’nın kripto para birimi endüstrisinde lider bir rol oynaması için çok geç olmadığını düşünüyorum” Diye ekledi.

Bir Hümanist Demokratik Merkez (CdH) parti üyesi olarak De Beukelaer, Belçika kripto borsası bit4you tarafından otomatik olarak çevrildikten sonra aylık 5,500 Euro’luk ücretini Bitcoin olarak alacak.

Dünyanın dört bir yanındaki liderler kripto dostu hareketler gösteriyor. Örneğin, Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes, Brezilya şehrinin rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’de depolayarak “Kripto Rio” haline gelmesini planladıklarını duyurdu.

Bu arada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yetkililere metaverse, kripto para birimleri ve sosyal medya dahil olmak üzere yeni gelişmeler üzerinde çalışma talimatı verdikten sonra metaverse’de sanal bir foruma ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem