Bitcoin İçin Arka Arkaya Müjdeli Haberler Geldi!

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları bir süredir oldukça hareketli dönemler geçiriyordu. Özellikle Ekim ayıyla birlikte, yani yılın son çeyreğinin başlamasıyla birlikte gelen hareketliliklerde başrolde yine Bitcoin (BTC) yer almıştı ve almaya da devam ediyor. Bitcoin, son çeyreğin başlamasıyla birlikte 50 bin dolar seviyesi üzerindeki hareketliliklerini daha sağlam hale getirirken, bu seviyeyi 55 bin doların üzerine çıkardı. Yaşanan gelişmelere bağlı olarak BTC, daha sonra 60 bin dolara doğru yaklaşmaya başladı. 15 Ekim Cuma akşamında yaşanan gelişmelerle birlikte BTC, kendi rekor seviyesine doğru hareketlendi ve yatırımcıların yüzünü güldürdü. Hafta arasından önce yaşanan gelişmeler sonrası piyasada oluşan olumlu hava seyrini koruyor.

SEC Bir Bitcoin ETF’ini Onayladı

15 Ekim Cuma akşamında Bitcoin ve genel anlamda kripto para piyasaları için çok önemli 2 gelişme yaşandı. İlk olarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), müjdeli haberi duyurdu. Bir süredir, özellikle kurumsal yatırımcılar SEC’nin bir Bitcoin ETF’ine onay verip vermeyeceği konusunda olumlu bir beklenti içindeydi ve SEC bu müjdeyi duyurdu. SEC’nin müjdeyi duyurmasından önce teknoloji şirketlerinin listelendiği Nasdaq borsasının da bir Bitcoin ETF’ine hazır olduğunu duyurması, hareketliliği arttırdı. Sonrasında ise SEC, ProShares şirketinin Bitcoin ETF başvurusunun onaylandığını duyurdu. Bu duyuru ile BTC hızlı bir yükselişe geçti.

Twitter CEO’sundan Gelen Müjde

Piyasalarda SEC’nin Bitcoin ETF’ine onay vermesinin heyecanı yaşanırken, bir önemli haber de Twitter ve Square şirketlerinin CEO’su Jack Dorsey’den geldi. Dorsey, dünya çapında bir Bitcoin madencilik hizmetinin geliştirilmesi için çalışmalara başladıklarını açıkladı ve bu konuda kripto para topluluklarının fikirlerini almak istedi. Twitter’da kripto para toplulukları konuyla ilgili fikirlerini dile getirmeye başladı ve bu gelişme de Bitcoin fiyatına olumlu bir şekilde yansıdı.

Bitcoin Fiyatı ve Güncel Durum

Yaşanan önemli gelişmeler sonrası Bitcoin, 60 bin dolar seviyesini hızla geçmeyi başararak 62 bin 888 dolar seviyesine kadar yükseldi. BTC, Nisan ayında 64 bin 890 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Yazım sırasında ise BTC 62 bin 104 dolar seviyesinde işlem görüyor. Birçok analist ve uzman isim, BTC’nin ATH bölgesini hızla geçebileceğine artık kesin gözüyle bakıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem