Bitcoin Geriledi, Altcoinler Düşüşe Eşlik Etti

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, Bitcoin’in (BTC) son haftalarda elde ettiği değer kazançları sonrası bu kazançları geri vermeye başlaması ile birlikte aşağı yönlü bir eğilime girdi. Piyasa genelinde başlayan düşüş hareketleri sonrası kripto paraların toplam piyasa değeri de kritik seviyelere gerilerken, altcoinler genelinde de düşüş hareketleri endişeleri tetikledi. Uzmanlar, son günlerde üst üste gelen düşüş hareketleri sonrası piyasa genelinde korku ve endişenin artmaya başladığını, bunun da satış baskısı oluşturduğunu ifade etti. Piyasa genelinde görülen aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte birçok önde gelen altcoinde değer kayıpları çift haneli oranlara yükseldi.

Bitcoin 40 Bin Dolarda Dengelendi

Lider kripto para birimi Bitcoin, son günlerde gelen fiyat düşüşleri sonrası 40 bin dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı. Mart ayı sonlarında 48 bin dolar seviyesinin üzerini gören ve ardından 40 bin dolar bandının altını gördükten sonra 40 bin dolar seviyesinde dengelenen Bitcoin, altcoinlere de düşüş hareketlerinde öncülük etti. Bitcoin’deki düşüşlere paralel hareket eden Ethereum (ETH), bu süreçte 3 bin dolar seviyesinde dengesini buldu ve bu seviyede işlem görmeye başladı. Düşüş hareketleri sonrası kripto para piyasalarının toplam değeri de bir kez daha 2 trilyon dolar seviyesinin altına geriledi.

Altcoinlerde Son Durum

Bitcoin fiyatında görülen düşüş, altcoinler genelini de etkilerken Ethereum 3 bin dolar desteğine tutunmaya başladı. Son 24 saatlik süreçte gelen düşüşler ile birlikte birçok altcoin de kritik fiyat seviyelerine geriledi. CoinMarketCap verilerine göre bu süreçte gelen kayıplar sonrası Binance Coin (BNB) 415 dolar, Solana (SOL) 101 dolar, Ripple (XRP) 0,77 dolar, Cardano (ADA) 0,95 dolar, Avalanche (AVAX) 76 dolar, Terra (LUNA) 80 dolar ve Polkadot (DOT) da 18 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem