Bitcoin Geri Çekildi, Altcoinlerde Durum Ne?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 20 Ekim Çarşamba günü bir süredir beklenen rekor yükselişini gerçekleştirdi ve 66 bin 967 dolar seviyesinde tüm zamanların fiyat rekorunu gördü. Mayıs ayında 55 bin dolar seviyesinden hızla 30 bin dolar seviyesine gerileyen Bitcoin, beraberinde piyasaların genelini de aşağı çekmişti. Bu büyük geri çekilme sonrası yavaş yavaş toparlanan Bitcoin, Ekim ayında bu toparlanmaları hızlandırdı ve 60 bin dolar seviyesinin de üzerine çıktı. Geçtiğimiz hafta 60 bin dolar üzerinde hareket ettikten sonra bu hafta içinde rekor tazeleyerek boğaların güvenini bir kez daha kazanan Bitcoin, 21 Ekim tarihinde gelen düşüşlerin etkisinde seyrediyor. Altcoin piyasasının da genel itibariyle Bitcoin’i izlediği görülüyor.

Bitcoin (BTC)

Kripto para piyasalarında, Bitcoin öncülüğünde düşüşler yaşandığı görülüyor. Bitcoin’in rekor seviyeye ulaşmasından sonra geri çekilme yaşaması, altcoin piyasasını da benzer şekilde etkiledi. Piyasada fiyat düzeltmeleri görülürken, Bitcoin’in 62 bin dolar bandına kadar çekilmesi, birçok analisti rahatlatmış gibi görünüyor. Zira birçok analist, Bitcoin’in 2021 yılsonuna kadar ciddi yükselişler elde edeceğini ancak bu yükselişlerin gerçekleşirken sağlıklı fiyat düzeltmeleri yaşamaları gerektiğini ifade ediyordu. Son 24 saatte %3 oranında değer kaybı yaşayan BTC, yazım sırasında 62 bin 851 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’deki geri çekilme, beklendiği gibi altcoin piyasasını da benzer şekilde etkiledi. Bitcoin’deki düşüşlere paralel olarak gerileme yaşayan lider altcoin Ethereum (ETH) da son 24 saatlik süreçte %1,5 oranında bir geri çekilme yaşadı. Yazım sırasında Ethereum 4 bin 115 dolar seviyesinde işlem görüyor. Altcoin piyasasındaki düşüşler, ETH ile de sınırlı kalmadı.

Hangi Altcoin Düştü, Hangisi Yükseldi?

Önde gelen altcoinlerden birçoğu, Bitcoin’e paralel olarak geri çekilmelerle güne başladı. Son 24 saatte; Binance Coin (BNB) %3,6 oranında, Cardano (ADA) %2,53 oranında, Ripple (XRP) %3,3 oranında, Dogecoin (DOGE) %2,9 oranında ve Terra (LUNA) %1,45 oranında değer kayıpları yaşadı. Öte yandan bu süreçte Solana (SOL), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Chainlink (LINK) gibi önde gelen altcoinlerde ise değer artışları görüldü. Son 24 saatte en yüksek değer artışını ise %12 ile Solana elde etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem