Bitcoin Fiyat Tahmini!

Benzer Haberler

Kripto paralar düşük seviyelerden güçlü destek bularak yukarı yönlü ivmelenmeye devam ediyor. Bu durum, trader’ların düşüş dönemlerinde alım yaptığını açıkça ortaya koyuyor.

Bitcoin fiyatı, cuma günü 46.300 dolar seviyesinde destek bularak, 28 Ağustos’ta 49.283.51 dolara kadar yükseldi ve yeni rekorlar kırdı. Bu süreçte, büyük balina transferleri de saptandı. Öte yandan Buy Bitcoin Worldwide, varlık yöneticilerinin ve şirketlerin şu anda Bitcoin arzının %6’sından fazlasını elinde bulundurduğunu açıkladı. Elde edilen verilere göre fon sağlayıcıları ve varlık yöneticileri, Bitcoin arzının yaklaşık %4’üne sahip. Kamu şirketlerinin yaklaşık %1, özel şirketlerin ise %0.83 oranında Bitcoin arzına sahip olduğu anlaşılıyor.

Medya dünyasından bir isim kripto paralar için olumlu görüş bildirmişti. CNBC Mad Money sunucusu Jim Cramer, kısa süre önce “kriptoya inandığını” söyleyerek, yatırımcılara yatırım portföylerinin %5’ini kripto para birimlerine ayırmaları tavsiyesinde bulundu. Şimdi ise Bitcoin’in, psikolojik engel olan 50.000 doları aşıp aşamayacağı merak ediliyor. Analist Rakesh Upadhyay’ın teknik yorumlarını sizlerle buluşturuyoruz.

Boğalar Üstün Gelecek Gibi

BTC, 50.000 dolara yakın güçlü direnç seviyesinden, 26 Ağustos’ta kısa vadeli pozisyon alan trader’ların kar alımlarıyla geri çekilmiş olabilir. Bu, Bitcoin’i yükselen kama modelinin destek çizgisinin altına çekti. Ancak ayılar bu pozisyondan yararlanamadı ve düşüşün devamını getiremedi. Sonrasında, boğalar fiyatı bugün kama formasyonunun içine ulaştırdı. Upadhyay’a göre geri tepme devam ederse, Bitcoin fiyatı kademeli olarak 50.000 ile 50.500 üzerinde bir kırılma ve kapanış yaşayacak. Ardından yeniden yükseliş trendine geçerek boğa boynuzları üzerinde sörf yapmaya devam edecek.

Bir başka değerlendirme ise, ayıların geri dönme ihtimali üzerine yapıldı. Bitcoin, ayıların tekrar sertçe savunacağı bir direnç olan kamanın direnç çizgisine yükselebilir. Fiyatın bu dirençten düşmesi durumunda, BTC’nin kama içindeki yükselişi devam edebilir. Akabinde bir kırılma olması durumunda, momentumda bir toparlanma sinyali olacaktır. Bu durumda, analist Rakesh Upadhyay’a göre Bitcoin, boğa boynuzları üzerinde, 60.000 dolar seviyesinde sörf yapacak. Teknik indikatörlerden RSI, simetrik bir üçgen modelinin altında kırılarak ayılar için marjinal bir avantaja işaret ediyor. Fiyatın bu seviyeden gerilmesi ve MA’ların altına düşmesi durumunda, Bİtcoin fiyatı 42.51.67 dolar bölgesine dönüş yapabilir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem