Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin’de Son Durum

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mart 2020’de gelen genel çöküş sonrasında toparlanmalara başlayarak 2020 boyunca kademeli yükselişler elde etti. Aralık 2020’de, 2017 yılında kırdığı rekor olan 20 bin dolar seviyesini geçince büyük bir ralliye başlayan BTC, Nisan ayında 65 bin dolar seviyesine kadar yükselerek bu ralliyi burada duraklattı. Ardından Mayıs ayında büyük bir çöküş yaşayan BTC, sonradan yine yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Ağustos ayı genelinde toparlanan BTC, Eylül ayında pozitif bir durgunluk yaşadıktan sonra Ekim ayında yeniden hızlı değer artışları görmeye başladı. Bugün gelinen noktada ise BTC’nin, ATH bölgesi olan 64 bin dolar seviyesini yokladığı görülüyor.

Bitcoin (BTC) Son Durum

Lider Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Cuma günü ProShares şirketinin Bitcoin ETF başvurusunu onaylaması ile birlikte hızlı bir değer artışı yaşamıştı. Tarihinde ilk kez geçtiğimiz Pazar günü haftalık kapanışını 60 bin dolar seviyesinin üzerinde yapmayı başaran BTC, SEC’nin onayladığı ETF’in NYSE’de işlem görmeye başlamasıyla birlikte yeniden yükselişe geçti. Gelen bu yükselişlerle birlikte BTC, hafta ortasında eski rekoruna dokunmaya başladı. Analistler ve sektör yorumcuları, Bitcoin’in ATH bölgesini geçeceği konusunda büyük oranda hemfikir görünüyor.

Ethereum (ETH) Son Durum

Bitcoin, ATH bölgesinin test ederek başladığı yeni günde altcoin piyasasını da harekete geçirmeyi başardı. BTC’den gelen pozitif sinyallere ilk olumlu tepkiyi ise lider altcoin Ethereum (ETH) verdi. BTC’ye paralel olarak bir süredir değer artışları yaşayan Ethereum’un, 4 bin dolar seviyesini geçip geçemeyeceği en çok merak edilen konular arasında yer alıyordu. Yeni günde ETH, 3 bin 860 dolar üzerinde hareketlilikler sergileyerek, 4 bin dolar bölgesine göz kırpamaya başladı.

Binance Coin (BNB) Son Durum

Altcoinler piyasasında son günlerin en çok dikkat çekenlerinden biri olan Binance COin (BNB) ise yakma işlemi sonrasında gelen değer artışlarını yeni günde frenledi. Binance’ın yaktığı milyonlarca dolarlık token’dan sonra değer artışları ile karşılaşan BNB, yeni güne ise son 24 saatlik süreçte değer kayıpları ile giriş yaptı. Analistler, BNB’nin ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in konsolidasyon yaşaması durumunda yükselişe geçebileceğini ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem