Bitcoin, Ethereum ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43 bin dolar bandında giriş yaptığı Ekim ayında 66 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Nisan ayında 64 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak rekor seviyesini belirleyen BTC, böylece tüm zamanların rekor seviyesini de 66 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarmış oldu. BTC, gelen rekor sonrasında bir geri çekilme sürecine girdi ve yaklaşık %10’luk bir değer kaybıyla 60 bin dolar bandında geriledi. Bu geri çekilme sonrası yeni haftanın nasıl başlayacağı merak ediliyordu. Hafta sonunda 60 bin dolar seviyesinin altına sarkan BTC, Pazar akşamında gelen yükselişler sonrasında yeni haftaya da 62 bin dolar seviyesi üzerinde giriş yaptı. Bitcoin’deki fiyat hareketlilikleri, altcoinleri de etkiledi.

Bitcoin (BTC), Kaybettiğini Geri Aldı

Lider Bitcoin, hafta sonu gelen düşüşlerde 58 bin 850 dolar seviyesini gördü. Ardından toparlanan BTC yeniden 60 bin dolar seviyesi üzerine çıktı. Son 24 saatte CoinMarketCap verilerine göre %1,78 oranında değer artışı yaşayan Bitcoin haftaya da 62 bin 080 dolar seviyesinde giriş yaptı. Ardından hafif geri çekilme yaşayan  BTC, yazım sırasında 61 bin 945 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH), Bitcoin’e Paralel Yükseldi

Bitcoin’deki fiyat hareketliliği beklendiği gibi altcoinleri de etkiledi. Bu süreçte Ethereum (ETH), Bitcoin’e çok benzer bir fiyat hareketliliği göstererek hafta sonunda 4 bin dolar seviyesinin altına geriledi. Bu geri çekilmenin ardından BTC’ye paralel olarak toparlanan Ethereum, yeniden 4 bin dolar seviyesi üzerine çıkarak yeni haftaya giriş yaptı. Son 24 saatlik süreçte ETH %0,7 oranında değer artışı yaşadı ve yazım sırasında 4 bin 127 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Haftaya Yükselişle Başlayan Altcoinler

Bitcoin ve Ethereum’daki yükselişlere benzer şekilde değer artışları ile karşılık veren altcoinler arasında; Solana (SOL), Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Terra (LUNA) gibi önde gelen altcoinler de bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem